VIDEO Petra Vlhová spokojná aj s druhým miestom: Bola to veľká chyba, neviem, čo sa stalo!

Petra Vlhová oslavuje druhé miesto Petra Vlhová oslavuje druhé miesto Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty

KILLINGTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v nedeľnom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone nestačila iba na domácu hviezdu Mikaelu Shiffrinovú. Tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová. Vlhová prišlo o víťazstvo v druhom kole, keď ju ešte na začiatku zabrzdila chyba a takmer musela zastaviť.

Prvé kolo zvládla Vlhová famózne a do druhého šla s dobrým náskokom 20 stotín. Trať druhého kola postavil Slovák Matej Gemza, jeden z trénerov Vlhovej. Poveternostné podmienky sa zhoršili, začalo snežiť a okrem viditeľnosti sa postupne zhoršovala aj podložka.

Petra Vlhová na trati Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty

Shiffrinová vyštartovala razantne, z rytmu ju nevyviedla ani chyba v hornej časti, keď sa dostala do záklonu. Dynamickou jazdou sa dostala jasne do vedenia a hodila rukavicu Vlhovej. Tá urobila obrovskú chybu po prvom medzičase, keď sa jej takmer skrížili lyže a musela prudko zabrzdiť, aby sa udržala v línii. Takmer úplne zastala, takže na ďalšom medzičase už strácala 83 stotín, dokázala sa však rýchlo skoncentrovať, strminu i spodnú časť zvládla výborne a udržala si aspoň druhú priečku.

"Neviem, čo sa presne stalo. Zrazili sa mi lyže, stratila som rovnováhu. Bola to veľká chyba. Potom som musela riskovať. Mohlo to pre mňa dopadnúť aj horšie. Cítila som sa dnes skutočne dobre, keď riskujete, tak sa môže stať niečo také," povedala Vlhová pre ORF.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Mikaela Shiffrinová Killington
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: JOJ Šport
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy