VIDEO Shiffrinová vyrovnala legendárneho Stenmarka: Medzi mnou a Petrou prebieha veľmi tesný súboj!

Mikaela Shiffrinová oslavuje víťazstvo na domácej zjazdovkeMikaela Shiffrinová oslavuje víťazstvo na domácej zjazdovke Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty

KILLINGTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v nedeľnom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone nestačila iba na domácu hviezdu Mikaelu Shiffrinovú, za ktorou zaostala o 75 stotín sekundy. Shiffrinová slávila v slalome 46. triumf v SP, čím sa v počte víťazstiev v jednej disciplíne vyrovnala rekordérovi Ingemarovi Stenmarkovi, legendárny Švéd dosiahol 46 prvenstiev v obrovskom slalome. Tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,83).

Shiffrinová tak opäť nenašla premožiteľku v Killingtone, na domácom svahu "Superstar" vyhrala všetkých päť doterajších slalomov. Osamostatnila sa na čele celkového poradia SP, pred druhou Vlhovou má náskok 20 bodov. V priebežnom hodnotení slalomu je poradie opačné, Slovenka vedie o 20 bodov pred Shiffrinovou.

Mikaela Shiffrinová a Petra Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty

"Sú to pre mňa špeciálne preteky. Počula som publikum, bolo to úžasné. Prežívam veľké emócie, pýtala som sa sama seba, či dokážem opäť vyhrať, opäť byť najrýchlejšia, opäť jazdiť bez chyby. Petra dnes urobila chybu, ja žiadnu výraznú. Je to medzi nami veľmi tesný súboj a tak asi bude vyzerať sezóna aj ďalej. Je pekné vyhrať prvý slalom v sezóne a ešte aj pred domácimi fanúšikmi," vyznala sa v cieli 26-ročná Američanka a k vyrovnaniu rekordu Stenmarka dodala: "Ťažko sa mi to slovami opisuje. Nevedela som o tom, ale niečo to pre mňa určite znamená. Je to niečo špeciálne, skutočne cool."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Mikaela Shiffrinová Ingemark Stenmark
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: JOJ Šport
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy