Vinícius Júnior sa postaral o víťazstvo Realu: Bol to výnimočný gól od výnimočného hráča

Vinícius Júnior po strelení góluVinícius Júnior po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid si udržali štvorbodový náskok na čele španielskej La Ligy pred Atléticom, keď si v nedeľnom šlágri poradili doma so Sevillou 2:1. Pre "biely balet" to bola štvrtá ligová výhra za sebou a šiesty zápas, v ktorom bodoval. Sevilla nevyužila možnosť posunúť sa na tretie miesto, keď Real Sociedad San Sebastian zaváhal s Espanyolom (0:1) a mestský rival Real Betis na ňu po výhre s Levante stráca už len jeden bod.

Andalúzania viedli na Santiago Bernabéu od 12. minúty zásluhou Rafu Mira, ktorý poslal loptu do siete hlavičkou pri rohovom kope. Ešte v prvom polčase však pridal svoj jedenásty gól sezóny Francúz Karim Benzema a o triumfe Realu rozhodol v 87. minúte exportnou strelou Brazílčan Vinícius Júnior. S deviatimi gólmi je druhým najlepší strelec ročníka práve po Benzemovi. "Je to výnimočný gól od výnimočného hráča. Každý od neho očakáva dobré výkony v individuálnych súbojoch, ale dnes ukázal niečo, čo nikdy predtým," povedal tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti na adresu Viníciusa na tlačovej konferencii.

Futbalisti Realu Madrid pri Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

Pre Sevillu to bola prvá ligová prehra po šiestich zápasoch, nad Realom Madrid naposledy triumfovala ešte v septembri 2018. V prebiehajúcom ročníku naposledy nebodovala ešte začiatkom októbra proti Granade, keď prehrala 0:1. "Veľmi sme sa snažili, no nestačilo to na výhru. Keď na Madrid netlačíte, zlepší sa a potrestá vás," povedal po zápase tréner hostí Julen Lopetegui.

Sevilla nastúpi v ďalšom ligovom zápase proti úradujúcemu šampiónovi Európskej ligy Villarrealu, ktorému sa však v tejto sezóne nedarí a je na dvanástom mieste. Real Madrid privíta v stredu Athletic Bilbao.

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid Sevilla FC La Liga Vinícius Júnior