Hra na jednu bránu, penalta a Ronaldo na lavičke: Je to pre nás zlatý bod, priznal De Gea

Brankár Manchestru United David de Gea čelí strele Calluma Hudsona-Odoia z londýnskej ChelseaBrankár Manchestru United David de Gea čelí strele Calluma Hudsona-Odoia z londýnskej Chelsea Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN – Futbalisti Manchestru United získali v nedeľnom dueli Premier League cenný bod na ihrisku lídra tabuľky FC Chelsea. Znamená to, že Chelsea má pred Manchestrom City, ktorý si poradil s West Hamom 2:1, náskok už len jeden bod. Tretí Liverpool zaostáva o dva. United patrí ôsma priečka.

Londýnčania, v základnej zostave už aj s uzdraveným Timom Wernerom, mali v zápase jednoznačnú prevahu. Už v úvode sa pred Davidom de Geom ocitol Callum Hudson-Odoi a brankár hostí nohou reflexívne vyrazil. Španielsky gólman mal čo robiť aj zvyšok zápasu, nakoniec ho však prekonal len Jorginho z pokutového kopu v 69. minúte. Bol to jeho druhý gól v ligovej sezóne.

"Cítil som nebezpečenstvo takmer celý zápas. V situácii, v akej sa momentálne nachádzame, je to pre nás zlatý bod," priznal De Gea po zápase.

Sancho s prvým gólom v Premier League

Jednoznačnú prevahu mala Chelsea, skóre však otvorili United, keď Jadon Sancho skóroval v 50. minúte práve po chybe Jorginha. Pre mladého Angličana to bol vôbec prvý gól v Premier League. Dočasný kouč hostí Michael Carrick postavil základnú zostavu bez Cristiana Ronalda, portugalský kanonier sa dostal na ihrisko až v 64. minúte.

Marcus Rashford medzi dvoma Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

"Súper dobre bránil a my sme možno potrebovali streliť prvý gól, aby sme si viac verili. Celkovo som ale s našou hrou spokojný, páčila sa mi agresivita, rytmus a intenzita," povedal po zápase tréner Chelsea Thomas Tuchel. "The Blues" čaká v stredu zápas na ihrisku Watfordu, ktorému patrí v tabuľke šestnáste miesto. United  privítajú doma Arsenal, ktorý bodoval v deviatich z uplynulých desiatich ligových zápasov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Chelsea Londýn David de Gea Michael Carrick Jorginho Thomas Tuchel Jadon Sancho