Tréner Lajoša dostal obrovskú ponuku: Priznám sa, že keď to tu znova zavrú, tak odídem...

Pavol Kuruc, Henri Hooft a Lajoš KleinPavol Kuruc, Henri Hooft a Lajoš Klein Zdroj: Instagram/Pavol Kuruc

BRATISLAVA - Pavol Kuruc je nadšenec bojových športov, ktorý sa do Muay Thai a K1 doslova zamiloval už od detstva. Výsledkom jeho lásky je aj jeho povesť medzi bojovníkmi, ktorí ho považujú za jedného z najlepších standup trénerov na Slovensku. Na sparingoch sa taktiež účastní s chuťou, musíme prezradiť, že ľahké sparingy nie sú jeho šálkou kávy. Aktuálne navyše šikovný tréner dostal aj lukratívnu ponuku od svetoznámeho gymu Sanford MMA.

Kuruca prezývajú mnohí borci aj "Lapo", vraví sa totiž to, že ak si raz vyskúšate zatrénovať s týmto trénerom práve lapy, tak vás chuť na podobný tréning nikdy neopustí. Dôkazom sú aj jeho aktuálni klienti, ku ktorým patrí Gábor Boráros, Attila Végh, Karol Ryšavý, Roman Paulus, či borci UFC a to Martin Buday a Lajoš Klein. Ľudovít si ho dokonca vybral ako trénera, s ktorým šiel absolovať prípravu do gymu Sanford MMA na Floride, ktorý vedie Henri Hooft. 

Slovenského trénera si v jednom z najslávnejších gymov tak obľúbili, že mu hlavný tréner Henri Hooft dokonca ponúkal lákavú pracovnú príležitosť. "Takáto ponuka je ako keď hráš futbal a niekto by ti ponúkol šancu trénovať Real Madrid. Láka ma pracovať s najlepšími luďmi na svete. Na druhej strane mám doma svoje zázemie a svoj Olymp Gym. Je ťažké to hodiť za hlavu, keďže mám gym dobre rozbehnutý. No uvidíme čo dá búdúci rok a celá táto situácia, ak nás zavrú, tak nevylučujem, že by som odišiel," konštatoval Kuruc.

"Keď porovnám vybavenie Gymov, tak môj gym je lepšie vybavený ako Sanford, no máš tam sparingov najlepších na zem a na standup, máš tam najlepších trénerov. Robil som s Gilbertom a Herbertom Burnsom, Aung La Sangom, v tom gyme je aj Sean Soriano. Je to veľa veľa super ľudí pokope. Nebaví ma tu tiež zima (úsmev). Tam je to ideálne, dáš si šlapky a ideš von. To mám fakt rád," pokračoval Lapo. 

Kuruca sme sa pýtali, na jeho názor ohľadom najlepšieho standup fightera na Slovensku. Jeho odpoveď prišla prakticky okamžite. "Pre mňa bude naveky asi topka v standupe Vlado Moravčík. V živote sa mi nesnívalo, že raz budem Vlada pripravovať na zápas a budem mu v rohu. Je to splnený sen. Vlado je pre mňa žijúca legenda, ktorá tento šport vyšvihla vďaka svojim výkonom."

Viac o téme: Pavol Kuruc
  • Autor: © Zoznam/Robert Kmeťo
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy