VIDEO Messi vyhral Zlatú loptu, ale večer patril inému hrdinovi: Poklona od najväčších hviezd!

Simon KjaerSimon Kjaer Zdroj: Twitter - Ballon d'Or

PARÍŽ - Argentínsky futbalový útočník Lionel Messi z Paríža Saint-Germain sa stal víťazom Zlatej lopty 2021. Je to jeho rekordné siedme víťazstvo v prestížnej ankete. V 65. ročníku hlasovania odsunul na druhé miesto poľského kanoniera Roberta Lewandowského z Bayernu Mníchov a tretí skončil taliansky stredopoliar Jorginho z Chelsea FC.

Najväčším hrdinom ceremoniálu bol však iný hráč, a to dánsky kapitán Simon Kjaer. Ten síce prestížnu Zlatú loptu nezískal, ale celá sála preplnená najväčšími hviezdami futbalu venovala tomuto 32-ročnému futbalistovi obrovský potlesk za jeho záchranu života Christiana Eriksena.

"Chcel by som vzdať poklonu jednému mužovi, ktorý je skutočným hrdinom. Toto je väčšie ako futbal, väčšie ako my a pre mňa to bol okamih roka 2021. Simon Kjaer zachránil život svojmu spoluhráčovi Christianovi Eriksenovi. Dámi a páni, poprosím veľký potlesk pre Simona Kjaera. Nie všetci hrdinovia nosia kapucňu," vyhlásil moderátor večera a bývalý kanonier Didier Drogba.

Spomínaný Eriksen skolaboval počas zápasu EURO medzi Dánskom a Fínskom. Záložník Interu Miláno odpadol v závere prvého polčasu. Kapitán národného tímu Simon Kjaer duchaprítomne zabránil, aby Eriksenovi po strate vedomia zapadol jazyk a udusil sa. Následne utešoval Eriksenovu partnerku. Kjaer si získal obrovskú úctu a rešpekt nielen futbalového sveta.

Kapitán dánskej futbalovej reprezentácie Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Friedemann Vogel/Pool via AP

Viac o téme: Simon Kjaer Dánsko
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter - Ballon d'Or
  • Zdroj: TASR; Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy