Získa Lewandowski napokon Zlatú Loptu? Takýto bol sľub španielskej legendy futbalu

Robert Lewandowski oslavuje víťazstvo s fanúšikmiRobert Lewandowski oslavuje víťazstvo s fanúšikmi Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

BRATISLAVA - Niekdajší víťaz Zlatej lopty Luis Suárez Miramontes vyhlásil, že odovzdá poľskému útočníkovi svoju prestížnu trofej, ak počas ceremoniálu v Paríži nepozdvihne nad hlavu ocenenie pre najlepšieho futbalistu sveta.

Spomínaný Miramontes je považovaný za jedného z najlepších španielskych hráčov všetkých čias. V minulosti obliekal dresy Deportiva, Interu Milána či Barcelony. V 60.tych rokoch patril medzi najlepších záložníkov európskeho futbalu a jeho úspechy hovoria za všetko.

S Barcelonou vyhral trikrát La Ligu, podobne s Interom sa trikrát tešil z titulu v Serii A. V roku 1960 mu udelili prestížnu cenu France Football. Miramontes v rozhovore pre perdiodikum Carrusel Deportivo vyhlásil, že ak Lewandowski nevyhrá prestížne individuálne ocenenie, tak mu 86-ročná legenda prenechá svoju Zlatú loptu.

"Dajte Zlatú loptu Lewandowskému, sakra! Inak mu dám moju," vyslovil veľký sľub spomínaný Suárez pár týždňov pred prestížnym futbalovým ceremionálom v Paríži.

Lewandowski pokračoval v top streleckej forme aj v aktuálnom roku 2021, no na Zlatú loptu to stále nestačilo, keďže Lionel Messi v pondelok večer získal svoju siedmu Ballon d´Or.

Viac o téme: Bayern Mníchov Robert Lewandowski
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy