Banská Bystrica posilňuje defenzívu: Pod Urpín prišla ruská posila so skúsenosťami z KHL

Na snímke na vrchu zľava Mitchell Fossier (Banská Bystrica) a hlavný tréner Banskej Bystrice Tuukka PoikonenNa snímke na vrchu zľava Mitchell Fossier (Banská Bystrica) a hlavný tréner Banskej Bystrice Tuukka Poikonen Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica skompletizoval príchod ruského obrancu Dmitriho Kostromitina. Tridsaťjedenročný bek prišiel pod Urpín na mesačnú skúšku.

Kostromitin odštartoval sezónu v bieloruskom Grodne, za ktoré odohral 10 zápasov a zaznamenal päť asistencií. Predtým hrával aj v Poľsku či Dánsku a má skúsenosti z KHL. V nej odohral 162 duelov, strelil päť gólov a pridal 16 asistencií. Pôsobil vo Vladivostoku, Čeľabinsku, Podoľsku a Togliatti.

Vedenie klubu reagovalo jeho angažovaním na nepriaznivú situáciu v obranných radoch, kde pri absenciách Martina Bdžocha, Adama Žiaka a Marca-Oliviera Creviera-Morina a po odchode Jána Brejčáka museli vypomáhať obrancovia z 1. SHL. "Dmitrij k nám prichádza na mesačnú skúšku, avšak s možnosťou predĺženia až do konca aktuálnej sezóny. Keďže máme veľa zranených v obranných radoch a výpomoc hráčov z prvej ligy je len krátkodobá záležitosť, rozhodli sme sa preskúmať vhodné možnosti na hráčskom trhu. S Dmitrim sme sa rýchlo dohodli na podmienkach, očakávame, že by za nás mohol nastúpiť už v piatkovom stretnutí na ľade Spišskej Novej Vsi," uviedol pre oficiálnu stránku športový manažér klubu Július Koval.

Viac o téme: HC ’05 Banská Bystrica Dmitrij Kostromitin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy