Od reprezentácie mal žiadať milióny: Zdesený český tenista reaguje na daviscupovú kauzu!

Českí daviscupoví reprezentanti Lukáš Rosol, Jiří Veselý a nehrajúci kapitán Jaroslav NavrátilČeskí daviscupoví reprezentanti Lukáš Rosol, Jiří Veselý a nehrajúci kapitán Jaroslav Navrátil Zdroj: TASR/Pavol Zachar

PRAHA - Dôvodom vyradenia českého tenistu Lukáša Rosola z daviscupového tímu boli dohady okolo jeho finančných požiadaviek. Podľa denníka Hospodárske noviny ponúkal Český tenisový zväz (ČTS) aktuálne 272. hráčovi sveta za účasť 50-tisíc eur, ale ten chcel 81-tisíc eur, v prepočte dva milióny českých korún, čo ČTK potvrdil hovorca daviscupového tímu Karel Tejkal. Rosol s tvrdeniami prezidenta tenisového zväzu Iva Kaderku ale nesúhlasí a cíti sa dehonestovaný.

"Chlapec to poňal tak, že si na našich mladíčkoch chcel vynútiť súhlas k tomu, že dvojka tímu Tomáš Macháč bude mať nejakých šesťdesiat tisíc. A on, ktorý by v Innsbrucku mohol nastúpiť možno do električky, ale určite nie na kurt, chcel mať 81 tisíc eur. Pri tímových súťažiach som nikdy nič absurdnejšieho nevidel, aby si tretí náhradník zažiadal o dva milióny korún za týždeň za nič," citoval prezidenta tenisového zväzu Kaderku web Hospodárskych novín, ktorým Rosol najprv povedal, že má mlčanlivosť a nebude nič komentovať.

Zdesený Rosol sa cíti byť dehonestovaný

Neskôr sa ale český tenista proti Kaderkovým vyjadreniam ohradil prostredníctvom svojej právnej zástupkyne Evy Ondrejovej na sociálnych sieťach. "Pán Rosol je úplne zdesený vyjadrením Ing. Iva Kaderku, ktoré má jediný cieľ, a to je zdiskreditovať a dehonestovať pána Rosola," píše sa vo vyhlásení. Tenista odmieta tvrdenie, že by si mal na mladých hráčoch vynucovať neprimeranú peňažnú odmenu.

Výhražný list a vyradenie z nominácie

Podľa vyhlásenia Rosol rešpektoval spoločnú dohodu a nárok ostatných hráčov, z ktorých vyplývali dve verzie peňažnej odmeny. Ich výšku nezmieňuje. Podpísal vraj tri návrhy zmlúv zväzu, vrátane tej poslednej. "Ktorá mu bola spoločne s výhražným listom zaslaná v neskorých večerných hodinách, deň pred odchodom. Hoci podpísal, bolo mu sprostredkovane odkázané, že je na prianie Ing. Iva Kaderku vyradený z nominácie. Pán Rosol považuje za veľmi smutné a nedôstojné, že po toľkých rokoch úspešného reprezentovia sa musí hráč stretávať s verejným ponižovaním, výsmechom a nátlakom," stojí vo vyhlásení. Rosol sa k veci ďalej vyjadrovať nemieni.

Viac o téme: Lukáš Rosol Jaroslav Navrátil Česko Davisov pohár Davis Cup 2021
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy