Merčiak a Borbély reagujú na Messiho rekordný triumf: Velikán, ktorý si 7. Zlatú loptu nezaslúžil!

Lionel Messi po rekordný siedmykrát vyhral anketu Zlatá loptaLionel Messi po rekordný siedmykrát vyhral anketu Zlatá lopta Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

BRATISLAVA - Rekordný siedmy triumf Lionela Messiho v prestížnej ankete Zlatá lopta okamžite vyvolal u futbalovej verejnosti početné diskusie, či je tentokrát naozaj zaslúžený a či viac nezavážila jeho hviezdna minulosť a tiež presun do Paríža. Väčšia odborníkov totiž za najväčšieho favorita pasovala najlepšieho strelca uplynulej sezóny Roberta Lewandowského z Bayernu Mníchov, ktorý napokon skončil s 33-bodovou stratou na druhom mieste.

Druhý Lewandowski dostal aspoň cenu pre najlepšieho útočníka, ktorá sa v tomto roku odovzdávala vôbec po prvýkrát. K pre väčšinu futbalovej verejnosti prekvapivému zisku Messiho rekordnej trofeje sa pre RTVS vyjadrili aj známy športový komentátor Marcel Merčiak a futbalový expert Ladislav Borbély.

Velikán, ktorý si túto cenu nezaslúži

"Myslím si, že je to jedno z najrozporuplnejších rozhodnutí v histórii tejto súťaźe. Je to velikán, ktorý si túto siedmu Zlatú loptu nezaslúžil," uviedol kriticky Merčiak a s jeho názorom sa v podstate zhodol aj Borbély.

"Aj novinári sú len ľudia a podliehajú tej návykovej nostalgii. Už len zo zvyku volili Messiho. Aj pri týchto vyhodnoteniach hrá svoje určité politikum. Francúzi zrejme mali záujem aby z ich veľkého klubu tam niekto bol," narážal Borbély na presun Messiho do Paríža, kde si prestížnu trofej z rúk bývalého spoluhráča Luisa Suáreza prevzal. 

Lionel Messi z rúk Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Viac o téme: Lionel Messi Marcel Merčiak RTVS Ladislav Borbély Zlatá lopta 2021
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: RTVS, Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy