Schytá za tento krok tvrdú kritiku ako Lewis Hamilton? Ľudia robia pre peniaze veľa vecí!

Lando NorrisLando Norris Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

LONDÝN - Britský pilot Lando Norris sa ako mnoho ďalších jazdcov formuly 1 presťahoval do Monaka. Dvadsaťdvaročný jazdec stajne McLaren to zdôvodnil daňovými úľavami v stredomorskom kniežatstve.

"Robí to veľa jazdcov, zvlášť keď vo formule sa vaša situácia môže rýchlo pokaziť," citovala Norrisa agentúra Reuters. "Stále musím brať ohľad na rodinu a budúcnosť," dodal.

Z pilotov formuly 1 má v Monaku bydlisko napríklad druhý jazdec McLarenu Austrálčan Daniel Ricciardo alebo sedemnásobný majster sveta Brit Lewis Hamilton z Mercedesu, ktorý je za to často terčom kritiky.

Norris, ktorý so stajňou v máji podpísal novú viacročnú zmluvu s údajným ročným príjmom cez osem miliónov libier, je na kritiku pripravený.

Nie je žiadna výnimka

"Ľudia ale robia pre peniaze veľa vecí. Ja nie som žiadna výnimka," vyhlásil Norris, ktorý ešte v máji tvrdil, že kvôli kariére vo formule nechce obetovať pravidelný kontakt s priateľmi a rodinou.

Dve podujatia pred koncom sezóny patrí Norrisovi v priebežnom poradí piate miesto. Jeho najlepším výsledkom je druhá priečka zo septembrovej Veľkej ceny Talianska, na konte má aj štyri tretie miesta.

Viac o téme: Lewis Hamilton McLaren Lando Norris
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy