Zlaté Moravce dlho odolávali, napokon to nestačilo: Slovan Bratislava navyšuje svoj náskok!

Na snímke zľava Anton Sloboda (Zlaté Moravce) a Vladimír Weiss (Bratislava)Na snímke zľava Anton Sloboda (Zlaté Moravce) a Vladimír Weiss (Bratislava) Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v 17. kole Fortuna ligy na pôde FC ViOn Zlaté Moravce 2:1. Na čele neúplnej tabuľky tak majú už 11-bodový náskok pred Spartakom Trnava.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)
Góly: 90.+ Ďubek - 62. Rabiu, 83. Weiss. Rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Vorel, ŽK: Gamboš (ViOn)

ViOn: Kira – Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Bednár, Sloboda – Mondek, Gamboš (83. Kolesár), Kyziridis – Švec (69. Ďubek)

Slovan: Chovan – Medveděv, Abena (90.+ Lichý), Božikov, Zmrhal (85. Mráz) – Agbo - Green (74. Dražič), Rabiu (85. De Marco),  Kankava, Weiss - Henty (90.+ Hrnčár)

V predohrávanom stretnutí 17. kola Fortuna ligy začali "belasí" ofenzívne. Už v 5. minúte si na Weissov center vyskočil Božikov, ktorého prudkú hlavičku Kira vyrazil. Na opačnej strane sa v dobrej pozícii ocitol Mondek,  Chovan odvrátil na rohový kop. V 11. minúte Weiss prihral Greenovi, ten sa rútil sám na Kiru, ktorý skvele zakročil. Po dlhých minútach sa v 35. minúte po Weissovom centri z ľavej strany dostal ku koncovke Henty, Kira si s jeho hlavičkou poradil. Z protiútoku sa vo výbernej šanci ocitol mladý Švec zoči-voči Chovanovi nedokázal poslať loptu do siete. Favorit hrozil hlavne zo štandardných situácii. V 41. minúte si na Weissov center vyskočil Agbo, pozorný Kira sa však prekvapiť nenechal.

Po zmene strán sa hrala vyrovnaná partia. V 56. minúte Mondekov prienik zakončil pádom k ľavej žrdi pozorný Chovan. Z následného rohového kopu Čonku sa dostal ku koncovke Čögley, zo 6 metrov mieril tesne vedľa ľavej žrde. Do vedenia išli hostia v 62. minúte, po závare v pokutovom území sa na hranici 16-ky oprel do lopty sviatočný strelec Rabiu a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 72. minúte sa šikovne uvoľnil Henty, z 10 metrov mieril do bočnej siete. Už o minútu Hentyho gól po konzultácii s VAR-om pre ofsajd neplatil. Skóre sa menilo v 83. minúte, to sa prízemnou strelou do pravého dolného rohu prezentoval aktívny Weiss. V závere nadstaveného času znižoval striedajúci Ďubek na konečných 1:2.

Hlasy po zápase

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Hrali sme proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku. Vytvorili sme si náznaky šancí, ktoré sme však nevyužili, naopak dostali sme góly, ktoré sme dostať nemuseli. Teší ma, že hráči sú odhodlaní behať a dodržujú taktické pokyny. Ďubek je legenda, ktorá patrí do tohto mužstva."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Pre nás to nebol ľahký zápas. Prvý polčas bol zlý, mali sme málo príležitostí, súper sa nebál behať bez lopty. Po zmene strán sme zmenili rozostavenia, bolo to už lepšie, dali sme dva góly. Prišli sme si po tri body, to máme, takže s výsledkom spokojnosť. Vyhrávať však každý zápas v našej lige nie je jednoduché."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC ViOn Zlaté Moravce