VIDEO Poprad s Michalovcami išli až do nájazdov, Liptovský Mikuláš s víťazstvom o dve triedy

Na snímke druhý zľava brankár HK Dukla Ingema Michalovce Karolus Kaarlehto likviduje streluNa snímke druhý zľava brankár HK Dukla Ingema Michalovce Karolus Kaarlehto likviduje strelu Zdroj: TASR - Roman Hanc

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš deklasovali v 22. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC GROTTO Prešov 6:0. Marek Hovorka a Sameli Ventelä si pripísali na konto tri asistencie.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC GROTTO Prešov 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Góly: 8. Walega (Hovorka, Ventelä), 13. Salija (Obdržálek), 26. Jurík (Obdržálek), 41. Ventelä (Hovorka), 45. Jurík (Hovorka), 60. Kriška (Ventelä). Rozhodovali: Štefik, Orolin - Durmis, Jedlička, vylúčení: 6:9 na 2 min., 0:1 na 5 min. + DKZ, 0:1 na 10 min. + DKZ, presilovky: 4:0, bez divákov.

zostavy:

HC MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda - Ventelä, Vartinen, Kurali, Salija, Šepelev, Nemec, Krempaský – Kriška, Hovorka, Uhrík - Jurík, Petráš, Obdržálek - Paločko, Walega, Haluška - Dunčko, Kalousek, Feherpataky

HC Grotto Prešov: Petrík - Bakala, Rajnoha, Ružička, Rais, Turan, Jendroľ - Michnáč, Čacho, Welychka - Šimun, Zagrapan, Sýkora - Ľalík, Fekiač, Žilka - Miškuf, Klíma, A. Nauš

Domáci začali aktívnejšie, no žiadna z ich striel Petríka veľmi neohrozila. V siedmej minúte prišlo druhé vylúčenie na strane hostí za podrazenie a faul po 38 sekundách presilovky potrestal gólom Walega. Aj druhý presný zásah Liptákov padol v presilovke - Salija dorazil pod brvno Obdržálkovu strelu. Na začiatku druhej tretiny sa Prešovčania snažili otočiť vývoj zápasu. Držali sa v útočnom pásme, no ku gólu im nepomohli ani dve presilovky a o niekoľko minút zvýšili domáci, keď Jurík skóroval v obklopení dvoch obrancov. Po 31 sekundách tretej tretiny sa nádeje Prešovčanov na zvrat rozplynuli - od modrej skóroval Ventelä a využil tak ďalšiu presilovku domácich. Piaty gól pridal Jurík, no v tretej tretiny zaujali najmä vylúčenia. Najprv dostali za pästný súboj po dve minúty Walega a Lalík, neskôr sa medzi Prešovčanmi vylučovalo do konca zápasu. Ružička išiel do šatne za nešportové správanie a tesne pred koncom zápasu ho nasledoval Lalík. Domáci ešte na konci dokonali debakel šiestym gólom, keď Kriška sa presadil strelou z prvej.

Hlasy po zápase:
Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: "Pochvala pre celé mužstvo. Raz to muselo prísť. Som rád, že sme dali viac než 3-4 góly. Boli sme aktívni a úspešní aj v presilovkách. Teší ma samotná hra aj úspešnosť v presilovkách. Som rád, že sme zvíťazili nad Prešovom, ktorý hrá inak veľmi dobre. Určite nás to povzbudí do ďalších bojov."

Ernest Bokroš, tréner HC GROTTO Prešov: "Tento zápas mi pripomenul začiatok sezóny, pretože vtedy sme hrali podobne ako dnes. Boli sme veľakrát vylúčení, súper premenil štyri presilovky. Mikuláš potreboval body, hral húževnato a dokázal si udržať výsledok. U nás prišiel čas na prehodnotenie výkonov."

Poprad triumfoval po nájazdoch

Hokejisti HK POprad zvíťazili v 22. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 po nájazdovom rozstrele. Rozhodujúci pokus premenil Patrik Svitana.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 4:5 pp a sam. nájazdoch (1:0, 2:4, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Pavlin (Macejko, Keränen), 32. Cameranesi (Erkinjuntti, Pavlin), 32. Buc (Mašlonka), 44. Mudrák (Žitný, Galamboš) - 29. Svitana (Livingston), 33. Valigura (Jevoš, Bjalončík), 36. Arniel (Svitana, Skokan), 37. Livingston (Svitana, Skokan), rozh. nájazd: Svitana, . Rozhodovali: Žák, Valach - Ordzovenský, Jurčiak, vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Kaarlehto - Bokroš, Macejko, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Mihálik, Stripai, Bača - Erkinjuntti, Cameranesi, Keränen - Faith, Suja, Regenda - Žitný, Galamboš, Mráz - Mašlonka, Buc, Kukuča

Poprad: Tomek - Brejčík, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Demo  - Livingston, Skokan, Svitana - Bondra, Arniel, Ully - Jevoš, Bjalončík, Mešár - Valigura, Mlynarovič, Handlovský

Domáci nastúpili už aj s Matejom Bačom, ktorého nedávno získali z Prešova v rámci výmeny za obrancu Jána Ťavodu. V zostave "kamzíkov" sa premiérovo v tejto sezóne objavil navrátilec Samuel Mlynarovič, pre zranenia im chýbali Vandas, Kundrik a Čiliak.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR - Roman Hanc

Už v 1. minúte sa do nádejného prečíslenia stali domáci, ale Regenda po spolupráci s Faithom neprekonal Tomeka. Bezgólové skóre prvej tretiny nezmenili ani presilovky domácich v 5. minúte, resp. hostí v 13-tej. V závere prvej časti vyšla Michalovčanom kombinácia prvej formácie s gólovým zakončením obrancu Pavlina, ktorý sa do zostavy domácich vrátil po 5-zápasovej absencii - 1:0.

Druhá tretina priniesla viacero vylúčených a až šesť gólov. V početnej výhode v 24. minúte si síce vytvorili tlak, no brankár Kaarlehto viackrát podržal Michalovce. Domáci nezužitkovali presilovku v 26. minúte a krátko po nej inkasovali, keď Svitana zakončil ofenzívnu akciu hostí - 1:1. V 32. minúte sa domáci usadili v pásme Popradu počas presilovky a Cameranesi prestrelil Tomeka - 2:1. Keď o 28 sekúnd Buc dorazil strelu Mašlonku, viedli domáci už o 2 góly - 3:1. "Kamzíci" sa však nevzdali a do zápasu ich vrátilo zaváhanie brankára Kaarlehta, ktoré v 33. minúte potrestal Valigura - 3:2. Traja hráči domácich si krátko na to sadli na trestnú lavicu, hostia sa dostali k presilovke o dvoch hráčov a naložili s ňou ideálne. V 36. minúte zakončil kombináciu Arniel (3:3) a o 38 sekúnd Livingston upravil na 3:4. Asistenciu na štvrtom zásahu hostí si pripísal Patrik Svitana, pre ktorého to bol 400. bod v najvyššej slovenskej súťaži.

Zápletku zaujímavého zápasu umocnil gól Mudráka, ktorého pokus v 44. minúte prekvapil Tomeka - 4:4. V ďalšom priebehu tretej časti mali viacero sľubných šancí Popradčania, gól však nepadol ani z príležitosti domáceho Regendu v 57. minúte.

Sľubnú šancu rozhodnúť v predĺžení mal Bjalončík, ale Kaarlehto mu zmaril radosť efektným zákrokom. V nájazdovom rozstrele rozhodol o triumfe Popradu Svitana.

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "V riadnom hracom čase sme hrali dobre 50 minút, ale pre víťazstvo musíte udržať koncentráciu aj v zvyšných 10. Chlapci bojovali, avšak spravili aj hlúpe chyby a vylúčenia. Teším sa, že Žiga (Pavlin) je späť, pretože je dôležitá súčasť našich presiloviek. Dnes sme prehrali, ale teší nás aspoň bod. Poprad bol však súper, ktorý má tiež kvalitných hráčov a tvrdo pracuje."

Corey Neilson, tréner HK Poprad: "Myslím si, že sme dnes boli lepší tím. Pri rovnovážnom stave sme však boli bez puku slabší. Naša presilovka bola veľmi dobrá, darilo sa nám aj v ofenzíve, no mali sme aj šťastie. Tešíme sa z dvoch bodov."

Pavol Regenda, hráč Michaloviec

Patrik Svitana, hráč Popradu

Zvolen zaskočil Košičanov

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 22. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 4:1. Upevnili si tým priebežné 2. miesto v tabuľke, Košičania sú po 19 odohraných zápasoch na 5. mieste.

HC Košice - HKM Zvolen 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Góly: 12. Klhůfek (Pereskokov, McPherson) - 5. Krieger (Kubka, Pierog), 6. Saracino (Meliško, Roy), 11. Roy (Saracino, Stupka), 59. Zuzin (Jedlička). Rozhodovali: Stano, Fridrich - Šoltés, Gegáň, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Košice: Košarišťan - Saucerman, Snuggerud, Tansey, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec - Pereskokov, McPherson, Klhůfek - Rogoň, Chovan, Paršin - Lapšanský, Slovák, Mrázik - Milý, Havrila, Jokeľ

Zvolen: Rahm - Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Barcík - Zuzin, Viedenský, Jedlička - Leskinen, Krieger, Pierog - Stupka, Mikúš, Saracino - Csányi, Marcinek, Török

Od úvodu sa hral rýchly hokej so zaujímavými situáciami na oboch stranách. Vstup do zápasu ideálne vyšiel Zvolenčanom, ktorí si vytvorilo viacero šancí a v 11. minúte aj trojgólový náskok. V 5 minúte zavŕšil tlak Zvolena Krieger (0:1), o necelú minútu Saracino zblízka zakončil kombináciu hostí a za Košarišťana prešla aj strela Roya v 11. minúte. Domáci napriek tlaku nevyužili presilovku, no v 12. minúte sa vrátili do zápasu, keď ideálnu prihrávku Pereskokova zúročil Klhůfek - 1:3.

Aj druhá časť priniesla svižný hokej s viacerými gólovými príležitosťami. Brankári v nej však viackrát podržali svoje tímy. Csányi v 33. minúte neprekonal Košarišťana, z protiútoku domácich sa pri šanci Lapšanského vyznamenal Rahm. Na dvojgólovom náskoku Zvolenčanov nič nezmenili ani dve presilovky domácich v druhej tretine.

V úvode tretej tretiny sa domáci prezentovali aktívnou hrou, snažili sa vyrovnať, ale obranu hostí sa im nedarilo prekonať. Domáci sa v 57. minúte dostali k hre bez brankára, súpera zovreli pásme, ale obetaví Zvolenčania opäť zblokovali viacero striel a podržal ich aj pozorný brankár Rahm. Gólovú poistku hostí pridal do prázdnej bránky Zuzin - 1:4.

Kalle Kaskinen, tréner HC Košice: "Na dnešného súpera som sa veľmi tešil. Videl som viacero jeho zápasov a mám k nemu, ako k úradujúcemu majstrovi, rešpekt. Zápas sme však začali veľmi zle. To by sa nám nemalo stávať. Postupne sa náš výkon zlepšil, ale dnes to nebol náš deň."

Peter Oremus, tréner HKM Zvolen: "Naša koncentrácia na zápas bola výborná. Po celý týždeň sme výborne pracovali, pretože sme vedeli, že ideme na ľad silného súpera. Od prvej minúty bola aktivita a pohyb na našej strane. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Vyhrať v Košiciach nie je jednoduché, no dnes sme ukázali, že vieme vyhrať aj u silných súperov."

Barani nestačili na Spišskú Novú Ves

Hokejisti HK Spišská Nová Ves si v piatkovom zápase 22. kola Tipos extraligy poradili s Banskou Bystricou 6:2. Pripísali si tak druhé víťazstvo za sebou Bystričania naopak neuspeli v siedmom z uplynulých ôsmich stretnutí.

HK Spišská Nová Ves - HC´05 Banská Bystrica 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Góly: 9. Giľák (Majdan), 13. Beaudry (Nieminen, Rapáč), 21. Nieminen (Rapáč, Atwal), 29. Tyczynski (Hamráček, Ščurko), 46. Rapáč (Petgrave, Salituro), 54. Nieminen (Tyczynskí, Vrábeľ) – 5. Berger (Ščerbak), 43. Berger (Shcherbak, Cardwell). Rozhodovali: D. Konc st., Jobbágy- Synek, Bogdaň, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Petgrave, Atwal, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Chatrnúch - Giľák, Salituro, Majdan - B. Rapáč, Kuru, Nieminen - Ščurko, Tyczynski, Hamráček - Vrábeľ, Vartovník, Tomala

Banská Bystrica: Belányi - Breton, Fatul, Cardwell, Boldižár, Žiak, Ďatelinka, Rákoš, Kostromitin - Fossier, Berger, Ščerbak - Melcher, Bubela, Mistele - Gabor, Tamáši, Kabáč - Galbavý, Sojka, Jendroľ

Stredoslováci vstúpili do stretnutia lepšie, skóre otvoril v 5. min Berger. Následne Spišiaci pykali za príliš veľa hráčov na ľade a "barani" mali k dispozícii presilovku. Nevyužili ju, naopak z protiútoku tesne po jej skončení vyrovnal Giľak. Nováčik súťaže potom prevzal opraty zápasu a do vedenia sa stihol dostať ešte do prvej prestávky, keď v 12. min  skóroval Ouellet-Beaundry.

Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili Bystričania aktívne a neboli ďaleko od vyrovnaniy, svoje kvality však ukázal brankár domácich Melicherčík. Boli to však Spišiaci, ktorí rozvlnili sieť. Po 58 sekundách sa o to postaral Nieminen. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci. V tretej tretine Berger svojim druhým gólom zápasu v 43. min znížil v presilovke na 2:4, no dráma sa nekonala. Taktiež v početnej výhode odpovedal v v 46. min aj Rapáč a uzavrel skóre.  Skóre uzavrel druhým zásahom v zápase v 54. min Nieminen.

Dukla ubránila záverečný tlak

Hokejisti HK Nitra prehrali v 22. kole Tipos extraligy s HK Dukla Trenčín 1:2.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 51. Rockwood (Raskob, Tvrdoň) - 25. Berisha (Mikyska, Lemcke), 59. Valach (Bezúch, Starosta) Rozhodovali: Goga, Müllner - Kacej, Hercog, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: O’Connor – Š. Nemec, Mezei, Švarný, Raskob, Vitaloš, Pupák, Bodák – Holešinský, Hrnka, Buček – Tvrdoň, Rockwood, R. Varga – A. Sýkora, Baláž, Šramaty – Drábek, Bajtek, Múčka - Molnár

Trenčín: Bowns – Kudla, Chovan, Crinon, Starosta, Nemčík, Lemcke, E. Švec – Honzek, Mikyska, Berisha – Bezúch, M. Valach, Tybor – Rehuš, Paukovček, Krajč – Beták, J. Švec, Hudec - Stránsky

Herný obraz úvodnej dvadsaťminútovky bol upracovaný. Nitrania sa iba s ťažkosťami presadzovali cez organizovanú defenzívu Trenčanov. Na opačnej strane v 12. minúte pohrozil Tybor a jeho strela obtrela vonkajšiu stranu ľavej žŕdky. V 17. minúte bol medzi kruhmi v dobrej pozícii Holešinský, ale jeho zblokovaná strela príklepom si žiadala skôr umnejšie riešenie. Ako prví v zápase sa radovali Nitrania. Proti “corgoňom” však hrala záverečná siréna a gól z hokejky Rockwooda prišiel až po jej zaznení.

V 25. minúte chybovali domáci za bránou, odkiaľ prišla prihrávka na Berishu a ten poslal Trenčín do vedenia. Reagovať mohol o dve minúty Rockwood, pred ktorým zívala prázdna brána, no kanadský útočník skóre nevyrovnal. V 32. minúte mohol zabezpečiť Dukle väčší kľud Tybor, avšak v úniku iba napálil puk do betónov O’Connora.

V 51. minúte v presilovke strelou vymietol horný roh Bownsovej brány Rockwood a začínalo sa odznovu. Už o pár sekúnd mohol vrátiť vedenie Trenčanom Honzek, ale z bezprostrednej blízkosti neusmernil puk správnym smerom. V 56. minúte bol v početnej výhode na konci kombinácie Valach, strela však tesne minula nitriansku bránu. Ten istý hráč sa ocitol v podobnej šanci aj v predposlednej minúte, kedy sa už nemýlil a zabezpečil Trenčanom cenné tri body.

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: "Vedeli sme, že Trenčín mal zmenu na trénerskom poste, čo vie zomknúť mužstvo dokopy. To sa aj potvrdilo. Trenčín hral dobre, mal dobrý pohyb a nepúšťal nás do vyložených šancí, tie sme si vedeli vytvoriť iba v presilovkách. Škoda, že sme využili iba jednu. Po hrubých chybách, ktoré by sa nemali stávať, sme inkasovali zbytočné góly. Myslím si, že deľba bodov by bola spravodlivejšia. Zápas bol vyrovnaný, žiaľ, Trenčín mal viac šťastia a má tri body.”

Branko Radivojevič, asistent trénera Trenčína: "Zápas bol vyrovnaný celých 60 minút. My sme mali výmenu trénera a som rád, že to chalani zobrali z dobrého konca. Od začiatku boli pripravení, možno cítili zodpovednosť za to, čo sa stalo. Sme zodpovední všetci. Tento zápas však odmakali od prvého až po posledného hráča. Boli sme trpezliví v tretej tretine, aj keď súper vyrovnal. Stále sme verili, že to môžeme otočiť. Podarilo sa nám dať gól a myslím si, že si tri body zaslúžime.”

Viac o téme: MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Grotto Prešov