VIDEO Tomáš Tatar sa naplno rozbehol a znovu bodoval: Diabli však inkasovali osmičku!

Mark Scheifele strieľa gólMark Scheifele strieľa gól Zdroj: SITA/John Woods/The Canadian Press via AP

WINNIPEG - Hokejisti New Jersey utrpeli v zámorskej NHL tretiu prehru za sebou, v noci na sobotu podľahli na ľade Winnipegu 4:8. V drese Devils si pripísal bod za asistenciu slovenský krídelník Tomáš Tatar, pre ktorého to bol dvanásty bod v sezóne. Na konte má 5 presných zásahov a 7 asistencií.

Na začiatku druhej tretiny pritom hostia viedli 4:3, keď dokázali zvrátiť trojgólové manko. Druhá polovica sa však niesla jasne v réžii Jets, v drese ktorých zažiaril autor hetriku a asistencie Mark Scheifele: "Musíte mať správne nastavenú myseľ, musíte do toho ísť s tým, že dáte gól. A keď získate pozíciu, inštinktívne zakončíte," povedal Scheifele. "Šesť alebo sedem minút som si myslel, že je po našich nádejach. Tím však zareagoval skvele," konštatoval po zápase tréner Winnipegu Paul Maurice. New Jersey sa nachádza na 11. mieste tabuľky Východnej konferencie, Winnipeg je na západe deviaty.

Zranenie brankárskej hviezdy

Hráči New Yorku Rangers zvíťazili piatykrát za sebou. San Jose zdolali doma vďaka gólu Ryana Stromea zo 7. minúte najtesnejším rozdielom 1:0. "Jazdci" vyhrali deviaty z jedenástich zápasov na domácom ľade. V 46. minúte však prišli o svojho brankára Igora Šesťorkina, ktorý utrpel zranenie po strele od modrej. Tá ho zasiahla do brucha, ostal ležať na ľade a nemohol sa postaviť. Na zvyšok zápasu ho nahradil ďalší Rus - Alexandar Georgiev, pre ktorého to bol prvý zápas od 21. novembra, keď dostal  od Buffala štyri góly z 18 striel.

Rytieri potupili domácu Arizonu

Vegas Golden Knights rozdrvil domácu Arizonu 7:1. Z 18 hokejistov si až 14 pripísalo minimálne jeden bod - gól a asistenciu zaznamenali Jevgenij Dadonov, Nicolas Roy a Michael Amadio, pre ktorého to bol prvý presný zásah po takmer dvoch rokoch. V 14. minúte dostal Pacioretty "rytierov" do vedenia, ktoré už nepustili, pričom kľúčová bola druhá tretina, v ktorej domácich rozstrieľali 4:0 a pomer striel bol 35:8.

Seattle tesne zdolal Edmonton

Zápas medzi Anaheimom a Calgary rozhodli až samostatné nájazdy, kde strelil rozhodujúci gól Matthew Tkachuk a Flames tak vyhrali 4:3. Ducks nedali gól v prvej tretine už vo štvrtom zápase po sebe, no aj tak otvorili skóre, keď v 21. minúte poslal puk do brány Sonny Milano. O tri minúty prelomil sedemnásťzápasový gólový pôst Blake Coleman a vyrovnal na 1:1.

Domáci si vynútili predĺženie presným zásahom Lettieriho v 43. minúte. V samostatných nájazdoch podržal Flames brankár Dan Vladař, keď vychytal pokusy Trevora Zegrasa aj Kevina Shattenkirka.  "Samozrejme to pre mňa znamená veľa, no nechcem si na tom zakladať," povedal po úspešnom zápase český brankár: "Každé stretnutie sa začína za stavu 0:0 a súperov nezaujíma, akú mám bilanciu v uplynulých zápasoch."

Tretie víťazstvo po sebe si pripísal nováčik súťaže Seattle Kraken, Edmonton Oilers zdolal doma 4:3. Kanadský tím utrpel šiestu prehru v sezóne.

New York Rangers – San Jose Sharks 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 7. Strome (Fox, Zibanejad). Brankári: Šesťorkin (46. Georgiev) – Hill, strely na bránku: 27:28, 16.726 divákov

Winnipeg Jets – New Jersey Devils 8:4 (3:2, 3:2, 2:0)
Góly: 2. Scheifele (Pionk, Wheeler), 4. Ehlers (Dubois, Dillon), 8. Vesalainen (Šťastný), 31. Ehlers (Dubois, Copp), 36. Morrissey (Wheeler, Scheifele), 40. Scheifele (Pionk, Hellebuyck), 50. Scheifele (Wheeler, Connor), 57. Lowry (Stanley, Harkins) – 10. Severson (TATAR, Smith), 20. J. Hughes (Graves, D. Hamilton), 21. N. Hischier (Bratt), 22. Graves (Kuokkanen, J. Boqvist). Brankári: Hellebuyck – Bernier (41. Blackwood), strely na bránku: 40:37, 13.844 divákov

Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)
Góly: 8. T. Boyd (Keller, Kessel) – 7. Marchessault (N. Roy, Smith), 14. Pacioretty (Theodore, Dadonov), 28. Stephenson (R. Smith, Pietrangelo), 29. Pacioretty (Stone), 33. Amadio (W. Carrier, Hague), 36. Dadonov (Janmark, Coghlan), 58. N. Roy (Theodore, Amadio). Brankári: Vejmelka - Brossoit, strely na bránku: 30:32, 12.389 divákov

Anaheim Ducks - Calgary Flames 3:4 pp a sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 21. Milano (Manson, Zegras), 40. Rakell (Lundeström, H. Lindholm), 43. Lettieri (Zegras, Drysdale) – 24. Coleman (Monahan, T. Lewis), 31. E. Lindholm (J. Gaudreau), 36. Monahan (T. Lewis, Kylington), rozh. náj. V. Lettieri. Brankári: Gibson - Vladař, strely na bránku: 34:36, 12.427 divákov

Seattle Kraken - Edmonton Oilers 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Góly: 1. Gourde (Donato), 11. A. Larsson (McCann, Donskoi), 34. Blackwell (Lind, Sheahan), 36. Wennberg (Oleksiak, Appleton) – 7. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 29. Bouchard (Nugent-Hopkins, Puljujärvi), 52. McDavid (Bouchard, Draisaitl). Brankári: Grubauer - Skinner, strely na bránku: 34:32, 17.151 divákov

Viac o téme: Tomáš Tatar Winnipeg Jets New Jersey Devils