Mala to byť jeho posledná olympiáda: VIDEO Pád v super-G pravdepodobne vyradil adepta na medailu!

Kjetil Jansrud počas super-G v americkom Beaver CreekuKjetil Jansrud počas super-G v americkom Beaver Creeku Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty

BEAVER CREEK - Nórskemu lyžiarovi Kjetilovi Jansrudovi po piatkovom páde v super-G Svetového pohára v Beaver Creeku hrozí, že príde o účasť na ZOH 2022 v Pekingu. Päťnásobný olympijský medailista si poranil predný skrížený väz i postranné väzy v ľavom kolene a až po pondelkových vyšetreniach bude jasnejšie, či bude musieť absolvovať operáciu.

Tridsaťšesťročný Jansrud plánoval absolvovať svoju poslednú zimnú olympiádu a po sezóne ukončiť kariéru, počas ktorej si vybojoval olympijské zlato v super-G v roku 2014 v Soči. V zbierke má aj titul majstra sveta v zjazde z roku 2019 v Are a 23 víťazstiev v pretekoch Svetového pohára. V celkovom hodnotení SP bol dvakrát druhý (2015 a 2017).

Jansrud v piatok v americkom stredisku stratil rovnováhu a skončil v ochrannej sieti. Preteky museli potom na približne 15 minút prerušiť. Napriek hrozivo vyzerajúcemu pádu napokon prišiel do cieľa po svojich, ale prvotné vyšetrenia ukázali poškodenie väzov v kolene. Podľa portálu skiweltcup.tv odcestuje Jansrud v pondelok s nórskym tímom do Osla, kde podrobnejšie vyšetrenia určia presný rozsah zranenia. Hrozí mu aj predčasný koniec sezóny.

Kjetil Jansrud počas super-G Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Robert F. Bukaty

Viac o téme: Beaver Creek Kjetil Jansrud ZOH Peking
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy