VIDEO Škriniar s Interom rozbili AS Rím, Atalanta dokázala vyhrať nad Neapolom

Milan Škriniar oslavuje gól so spoluhráčmiMilan Škriniar oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

MILÁNO - Futbalisti SSC Neapol prišli v 16. kole talianskej Serie A o post lídra. V sobotu podľahli doma Atalante Bergamo 2:3 a spadli v tabuľke až na tretiu priečku za oba milánske tímy AC a Inter, ktoré nezaváhali. Neapol viedol polhodinu pred koncom 2:1, no hostia potom gólmi Meriha Demirala a Rema Freulera otočili skóre. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil v základnej zostave SSC a hral do 56. minúty.

Tabuľku vedú po sobote hráči AC Miláno, ktorí vyhrali nad poslednou Salernitanou 2:0. O svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v úvodných osemnástich minútach. Najskôr sa v 5. minúte prízemnou strelou k žrdi presadil Franck Kessie a poistku pre favorita potom pridal belgický stredopoliar Alexis Saelemaekers. V strede obrany odohral v drese hostí celý zápas slovenský reprezentant Norbert Gyömbér.

Franck Kessie strieľa gól Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

Inter jasne zdolal Rimanov

Aj druhý milánsky klub Inter zabral naplno, keď vyhral na pôde AS Rím 3:0. Všetky góly dal už do prestávky. V obrane "modro-čiernych" nechýbal slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar. Rimania prehrali štvrtý z uplynulých šiestich duelov. Inter zvíťazil štvrtýkrát v sérii a na mestského rivala stráca jeden bod, tretí Neapol zaostáva za lídrom o dva body, Atalanta je štvrtá so štvorbodovým mankom na AC.