VIDEO Pikantné derby rozhodol Lewandowski, Schick dokázal streliť neuveriteľné štyri góly

Hráči Bayernu oslavujú gól v sieti DortmunduHráči Bayernu oslavujú gól v sieti Dortmundu Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov zvýšili svoj náskok na čele nemeckej Bundesligy na štyri body. Obhajca titulu vyhral v sobotnom šlágri prvých dvoch tímov tabuľky v rámci 14. kola na ihrisku Borussie Dortmund 3:2 aj zásluhou dvoch gólov Roberta Lewandowského.

Nemeckú "klasiku" odštartoval lepšie domáci Dortmund, ktorý viedol už po piatich minútach. Julian Brandt sa v šestnástke šikovne zbavil Alphonsa Daviesa a tvrdou strelou do hornej časti prekonal Manuela Neuera. Bayern už o štyri minúty neskôr vyrovnal po brejku zásluhou Roberta Lewandowského a ešte do prestávky otočil skóre - na 2:1 upravil tečovanou strelou Kingsley Coman. Dortmundský kanonier Erling Haaland v 48. minúte strelou z prvej k vzdialenejšej žrdi vyrovnal, ale posledné slovo mal Bayern. Štvrťhodinu pred koncom zahral domáci Mats Hummels vo vlastnej šestnástke rukou a Lewandowski z penalty rozhodol o triumfe Bavorov. Domáci kouč Marco Rose potom ešte videl za nešportové správanie červenú kartu.

Erling Haaland strieľa na Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Famózny výkon Schicka

Český útočník Patrik Schick sa v sobotu blysol štyrmi gólmi. Všetky zaznamenal v druhom polčase pri vysokom triumfe Bayeru Leverkusen nad posledným tímom tabuľky Greutherom Fürth 7:1. Domáci si upevnili tretiu priečku.

Patrik Schick oslavuje gól Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Marius Becker/dpa

Schick se pred týždňom vrátil do zostavy Leverkusenu po približne mesiac trvajúcej pauze, spôsobenej zranením. Proti Fürthu si pripísal asistenciu na tretí gól svojho tímu tesne pred prestávkou a potom strelecky explodoval po zmene strán. Prvýkrát sa presadil v 49. minúte a od 69. minúty pridal ďalšie tri góly v rozpätí siedmich minút. Z ihriska odišiel v 81. minúte.

Hráči 1. FC Kolín v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Ondrejom Dudom remizovali na pôde Arminie Bielefeld 1:1 a v tabuľke im patrí 9. priečka. Duda bol na trávniku do 65. minúty.

Bundesliga - 14. kolo:
FC Augsburg – VfL Bochum 2:3 (0:3)
Góly: 57. Gregoritsch, 86. Caligiuri (z 11m) – 23. a 45.+2 Polter, 40. Holtmann

Arminia Bielefeld – 1. FC Kolín 1:1 (0:1)
Góly: 60. Lasme – 17. Özcan
/O. Duda za hostí do 65. min/

TSG 1899 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 3:2 (2:1)
Góly: 24. Geiger, 30. Rutter, 60. Samassékou – 15. Borré, 72. Paciencia

Bayer Leverkusen – SpVgg Greuther Fürth 7:1 (3:1)
Góly: 49., 69., 74. a 76. Schick, 12. Adli, 18. Tapsoba, 45. Hincapie - 33. Dudziak

1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg 3:0 (2:0)
Góly: 2. Burkardt, 4. Stach, 90. Lacroix (vl.)

Borussia Dortmund – Bayern Mníchov 2:3 (1:2)
Góly: 5. Brandt, 48. Haaland – 9. a 77. Lewandowski (druhý z 11m), 44. Coman

Viac o téme: Bayer Leverkusen Patrik Schick Greuther Fürth