Fantastický výsledok slovenských florbalistov: Víťazstvo nad Poľskom ich posiela do vyraďovacej fázy

Radosť slovenských florbalistovRadosť slovenských florbalistov Zdroj: Instagram/slovenskyzvazflorbalu

HELSINKI - Slovenskí florbaloví reprezentanti uspeli aj vo svojom druhom zápase na MS v Helsinkách. V sobotu si poradili v C-skupine s Poľskom 8:4 a prakticky si zabezpečili postup do vyraďovacej fázy. Po dva góly SR strelili Ladislav Gál a Michal Miške.

Slováci majú na konte štyri body, keď predtým v úvodnom vystúpení deklasovali USA 15:1. V základnej skupine ich čaká ešte v nedeľu o 16.30 SEČ duel s Thajskom.

MS mužov, C-skupina:
Poľsko - SLOVENSKO 4:8 (1:3, 1:3, 2:2)
Góly: 11. Malajka (Dahlstrom), 26. Antoniak (Malajka), 41. Rydzewski (Ma. Sienko), 60. Rydzewski (Mi. Sienko) - 7. Dudovič (Gál), 15. Gál (Gašparík), 20. Miške (Dudovič), 24. Kozák (Pažák), 25. Kubovič (Kvasnica), 32. Miške (Dudovič), 49. Gajdoš (Hatala), 55. Gál (Gašparík). Rozhodovali: Sjogren, Ellis (obaja Fín.), vylúčení: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

Zostava SR: Kohút – Řezanina, Miške, Mirt, Kozák, Hatala, Virga – Gál, Gašparík, Dudovič – Ujhelyi, Grlický, Pažák – Kvasnica, Gajdoš, Kubovič – Grich, Slezák

Slováci mali od úvodu herne navrch a v 7. min sa ujali vedenia, keď ukážkovú kombináciu zakončil z prvej Dudovič. V 11. min síce vyrovnal nepokrytý Malajka, no Poliaci tým nezastavili slovenský gólostroj. Ešte do prestávky skórovali Gál a Miške, v 25. min Kubovič zvýšil už na 5:1 pre SR. Zverenci trénera Mrázka naďalej hýrili pohybom a kombináciami drvili poľský obranný val. V 32. min Miške svojím druhým gólom v zápase upravil už na 6:2. Slováci kontrolovali vývoj, v tretej časti sa do streleckej listiny zapísali ešte Gajdoš a druhýkrát Gál. Poliaci v závere pri hre so šiestimi hráčmi už len znížili na 4:8 zásluhou Rydzewského.

hlasy po zápase /zdroj: szfb.sk/:

Radomír Mrázek, tréner SR: "Samozrejme, že najdôležitejšie je víťazstvo, no pocit z predvedenej hry nebol úplne najlepší. Trochu sme podľahli dojmu, že budeme si môcť dovoliť to, čo včera proti USA a bezstarostne len útočiť, no ten súboj bol úplne odlišný. Poliaci sú fyzicky dobre pripravení a celkom slušne bránili. Zápas bol skôr bojom ako hrou, ale aj také zápasy sú."

Michal Pažák, kapitán SR: "Som šťastný za celý tím, že sme dnes zvíťazili a splnili, čo sme chceli. Mrzí ma, že sme sa na víťazstvo potrápili možno o trochu viac než sme očakávali. Výhra 8:4 je podľa mňa spravodlivá a my hráči postupne nadobúdame potrebné sebavedomie do ďalších dôležitých zápasov."

ďalší výsledok C-skupiny:
Thajsko - USA 9:3

Viac o téme: Slovensko Poľsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy