Paulína Fialková to už nevydržala: Sme ako národ na takom dne, že toto je jediné, čo nám ostáva?

Paulína FialkováPaulína Fialková Zdroj: SITA/AP/Anders Wiklund/TT

BRATISLAVA - Slovenská biatlonová reprezentantka Paulína Fialková to už nenechala len tak. Po nevydarených pretekoch v švédskom Östersunde a až stom mieste v šprinte sa na jej hlavu zosypalo množstvo negatívnych komentárov od hejterov a k obrovskej vlne kritiky sa tak vyjadrila vo svojom poriadne emotívnom prejave.

"Posledné 2 roky mám pocit, že vyjadriť sa k pretekom nemá vôbec žiadny význam. Ale dnes mi nedá nenapísať pár slov," začína svoj kritický status na sociálnej sieti Paulína Fialková a okamžite s kritikou pokračuje: "Neviem, čo sa v našej spoločnosti stalo, že sme sa stali ľuďmi plnými zloby, hejtu, mudrovania, urážania, krutosti. Sme ako národ na takom dne, že toto je jediné čo nám ostáva? Asi áno."

Hejteri, vy ste sa až teraz prebrali?

"Slovenský biatlon je bohužiaľ presne tam, kde dlhé roky smeroval. Hejteri, vy ste sa až teraz prebrali? Vy si myslíte, že za to môžu športovci, ktorí drú ako kone deň čo deň, obetovali športu celý život, zdravie, rodinu, školu a v neposlednom rade spústu peňazí? Myslíte si, že ich toto ne*erie oveľa viac ako vás?" pokračovala Fialková v drsnom vyjadrení. 

"Ja som si dobre vedomá toho, že moje výsledky boli v Ostersunde hrozné. Veľmi ma to trápi aj preto, že z prípravy som mala naozaj dobrý pocit. Ale viete čo? Svedomie mám čisté v tom, čo som príprave dala. Za seba som viac ako maximum z mojich možností spraviť nemohla. A ak na to už nemám? Tak s tým asi už nič moc nespravím. Ale snažiť sa neprestanem pokiaľ to pôjde," dodala Paulína na adresu svojich výkonov vo Švédsku a na záver oznámila, že komentovanie jej príspevkov na sociálnej sieti už nebude možné: "Rozhodla som sa vypnúť komentáre. Nechcem podporovať vlnu hejtu, ktorá sa na sociálnych sieťach šíri v každej oblasti. A chcem poprosiť všetkých, ktorí to so mnou myslíte dobre. Nepíšte mi ako nemám čítať výlevy chudákov, ktorí o športe nič nevedia. Ja ich nečítam a sľubujem, že oni sú na tomto celom to posledné čo ma trápi."

Viac o téme: Paulína Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky, Instagram - Paulína Fialková
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy