VIDEO Nebezpečný manéver, tvrdia komisári: Verstappena po kolízii s Hamiltonom dodatočne potrestali

Lewis Hamilton a Max VerstappenLewis Hamilton a Max Verstappen Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

DŽIDDA - Holandský pilot Max Verstappen bol dodatočne potrestaný za nebezpečnú jazdu vo Veľkej cene Saudskej Arábie. Desaťsekundová penalizácia však na druhom mieste pilota Red Bullu nič nezmenila.

Líder šampionátu bol potrestaný za incident z 37. kola, kedy mal za predchádzajúce vyjdenie z trate vrátiť vedúcu pozíciu Lewisovi Hamiltonovi. Verstappen nečakane spomalil a pilot Mercedesu doňho vrazil.

"Nečakané brzdenie vozidla číslo 33 (Verstappen) sme vyhodnotili ako nebezpečné a bolo tak hlavným dôvodom kolízie," citovala agentúra Reuters vyhlásenie traťových komisárov.

Verstappen, ktorý bol už v priebehu pretekov potrestaný stratou piatich sekúnd, aj napriek penalizácii obsadil druhé miesto za Hamiltonom, pretože pred tretím Valtterim Bottasom z Mercedesu mal dostatočný náskok.

Hamilton sa vďaka víťazstvu v Džidde bodovo dotiahol na Verstappena, ktorý pred záverečnou Veľkou cenou Abú Zabí vedie vďaka väčšiemu počtu víťazstiev. Pilot Red Bullu v sezóne vyhral deväťkrát, sedemnásobný majster sveta osemkrát.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Lewis Hamilton F1 Max Verstappen Veľká cena Saudskej Arábie
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Formula 1
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy