Prezident ITF vylúčil prijatie sankcií voči Číne: Nechceme potrestať miliardu ľudí

Čínska tenistka Šuaj Pcheng Čínska tenistka Šuaj Pcheng Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

PARÍŽ - Medzinárodná tenisová federácia ani Asociácia tenisových profesionálov neuvažujú o bojkote Číny v súvislosti s prípadom Šuaj Pcheng. Bývalá svetová deblová jednotka začiatkom novembra obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia a dlho po tom o nej nikto z tenisovej komunity nepočul.

Mlčanie čínskej vlády v reakcii na žiadosti o informácie o tenistke podnietili dokonca výzvy na bojkot budúcoročných zimných olympijských hier v Pekingu. Ženská tenisová asociácia pozastavila konania všetkých turnajov okruhu na území Číny, ktoré môže trvať aj po roku 2022.

Prezident ITF David Haggerty vylúčil prijatie sankcií voči najľudnatejšej krajine sveta. "Nechceme potrestať miliardu Číňanov. Plne podporujeme dodržiavame ľudských práv. Prípad Šuaj Pcheng a tvrdenia o jej údajnom zneužívaní treba podrobne preskúmať. ITF je však riadiaci orgán celého svetového tenisu a jednou z jej hlavných úloh je podpora rozvoja tohto športu. Preto chceme v Číne aj naďalej organizovať juniorské turnaje a podujatia pre veteránov," citovala slová Haggertyho agentúra AFP.

Viac o téme: ATP Itf Čína Šuaj Pcheng David Haggerty
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy