Žreb 3. ročníka Ligy národov: Týchto súperov môže dostať slovenská reprezentácia

Slovenskí futbaloví reprezentanti, v popredí ofenzívny záložník Ondrej DudaSlovenskí futbaloví reprezentanti, v popredí ofenzívny záložník Ondrej Duda Zdroj: TASR/Michal Svítok

NYON - Žreb tretieho ročníka Ligy národov sa uskutoční 16. decembra online formou v ústredí Európskej futbalovej únie v Nyone. Pôvodne sa mal konať v Montreux aj za účasti pozvaných zástupcov členských krajín, ale to zmarila aktuálna pandemická situácia vo Švajčiarsku.

V pondelok o tom informovala UEFA vzhľadom na panujúce opatrenia v krajine. Slováci budú po vypadnutí z B-divízie účinkovať v "céčku". Spolu s Tureckom, Bulharskom a Severným Írskom budú pri žrebe nasadení v prvom koši. Za súperov môžu dostať Grécko, Bielorusko, Luxembursko, Severné Macedónsko, Litvu, Gruzínsko, Azerbajdžan, Kosovo, Gibraltár, Faerské ostrovy a jedného z dvojíc Kazachstan/Moldavsko, resp. Cyprus/Estónsko.

Obhajcom titulu je Francúzsko. Šesť kôl skupinovej fázy LN 2022/2023 sa odohrá od júna do septembra ešte pred MS v Katare. Finálový turnaj sa bude hrať v júni 2023.

Viac o téme: Slovensko Nyon Liga národov Montreux
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy