VIDEO Everton doma otočil šláger s Arsenalom: Z víťazstva sa teší po ôsmych zápasoch

Richarlison oslavuje gól Evertonu Richarlison oslavuje gól Evertonu Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Evertonu gólom v nastavení otočili dohrávku 15. kola proti Arsenalu a víťazstvom 2:1 ukončili po ôsmich zápasoch šnúru bez výhry v anglickej lige. Víťazný gól strelil v druhej dodatočnej minúte Demarai Gray.

Arsenal, ktorý sa mohol v prípade výhry posunúť zo siedmej na piatu priečku o bod za štvrtý West Ham, skóroval tiež v druhej nastavenej minúte, ale prvej polovice. Z voleja sa v prvej šanci svojho tímu presadil Martin Ödegaard.

Zverenci trénera Rafaela Beníteza sa tlačili za vyrovnaním, ktoré zariadil v 79. minúte dovtedajší smoliar zápasu Richarlison. Brazílskemu útočníkovi VAR predtým kvôli tesným ofsajdom neuznal dva góly, na tretí pokus ale o jeho gólovej dorážke po Grayovom brvne nebolo pochýb.

Gray sa dočkal svojho gólu v nastavení, kedy spoza šestnástky znovu trafil konštrukciu, ale tentoraz sa lopta od tyče odrazila za chrbát brankára Aarona Ramsdalea. Everton vyhral po predchádzajúcich troch porážkach a z plného bodového zisku sa radoval prvýkrát od 25. septembra. V tabuľke je dvanásty.

Viac o téme: Arsenal Londýn Everton FC