Mala pocit, že na ramenách nesie ťažobu celého sveta: Slávna tenistka sa rozhodla odložiť raketu

Kanadská tenistka Bianca AndreescuováKanadská tenistka Bianca Andreescuová Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

BRATISLAVA - Víťazka US Open z roku 2019 Bianca Andreescuová si chce psychicky oddýchnuť od tenisu a vynechá úvodnú časť sezóny vrátane Australian Open. Kanadská hráčka dnes oznámila, že sa potrebuje spamätať z posledných náročných dvoch sezón poznamenaných koronavírusom, s ktorým má aj osobnú skúsenosť.

Dvadsaťjedenročná tenistka vo vyhlásení na twitteri priznala, že ju mentálne aj fyzicky poznamenali týždne v izolácii kvôli ochoreniu Covid-19 a hlboko ju otriasla aj niekoľkotýždňová hospitalizácia nakazenej babičky na jednotke intenzívnej starostlivosti.

"Veľmi často som sa necítila vo svojej koži, zvlášť počas tréningov a zápasov. Mala som pocit, že na ramenách nesiem ťažobu celého sveta. Nedokázala som sa odpútať od všetkého, čo sa dialo mimo kurtov, cítila som ten všeobecný smútok a obavy a to si na mne vybralo svoju daň," uviedla.

Andreescuová, ktorá sa najväčšieho triumfu kariéry dočkala v devätnástich rokoch, sa tak stala ďalším z profesionálnych športovcov, ktorí sa v rámci starostlivosti o duševné zdravie rozhodli na čas stiahnuť. Rovnaký krok urobila napríklad aj niekdajšia svetová jednotka a štvornásobná grandslamová šampiónka Naomi Osaková. Japonská tenistka si dopriala pauzu po Roland Garros a ďalšiu po US Open, kedy ukončila sezónu.

Viac o téme: Naomi Osaková Bianca Andreescuová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Bianca
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy