Súperky nemajú najmenšiu šancu: Transrodová plavkyňa láme jeden rekord za druhým!

Transrodová plavkyňa Lia ThomasováTransrodová plavkyňa Lia Thomasová Zdroj: upenn.edu

OHIO - Americká transrodová plavkyňa Lia Thomasová má nakročené na to stať sa jednou z najlepších plavkýň sveta. Len 22-ročná reprezentantka začala súťažiť medzi ženami nedávno a už má za sebou niekoľko významných úspechov, ktoré sa budú len veľmi ťažko prekonávať.

Na podujatí v Ohiu dominovala v pretekoch na 200, 500 aj 1500 metrov. V najdlhšej z týchto disciplín dokonca zvíťazila o neuveriteľných 38 sekúnd pred druhou Annou Kalandadzeovou. Verejnosť je z tejto skutočnosti veľmi pobúrená a vzhľadom na fyziologické predispozície považujú Thomasovej úspechy za absolútne nespravodlivé voči ostatným pretekárkam.

Američanka má však na to úplne iný pohľad a za svojím rozhodnutím súťažiť so ženami si stojí: „Plávanie je súčasťou môjho života a toho, kým som. Od svojich piatich rokov som plavcom. Proces, kedy sa ukázalo, že som trans, bol veľmi neistý. Uvedomenie si, že som trans, moje plávanie akosi spochybnilo. Budem pokračovať v plávaní? A ako to bude vyzerať? Byť trans však neovplyvnilo moju schopnosť robiť tento šport a to, že môžem pokračovať, je veľmi obohacujúce,“ povedala na svoju obranu transrodová plavkyňa.

Viac o téme: Lia Thomasová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Murdo Fraser
  • Zdroj: športky, šport.pravda.sk

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy