VIDEO Bayern v šlágri vyhral rozdielom triedy: Barcelona končí v Lige majstrov!

Jordi Alba leží na zemiJordi Alba leží na zemi Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Benficy Lisabon, LOSC Lille a FC Salzburg postúpili do jarného osemfinále Ligy majstrov 2021/2022. Benfica zdolala v stredajšom súboji Dynamo Kyjev 2:0 a uchmatla v E-skupine druhú postupovú miestenku na úkor Barcelony, ktorá prehrala v záverečnom 6. kole na pôde Bayernu Mníchov 0:3. V tabuľke klesli Katalánci na tretie miesto, za portugalským tímom zaostali o bod a budú sa musieť uspokojiť s účinkovaním v play off Európskej ligy UEFA.

V tabuľke klesli Katalánci na konečné tretie miesto, za portugalským tímom zaostali o bod a budú sa musieť uspokojiť s účinkovaním v play off Európskej ligy. Menoslov účastníkov vyraďovacej fázy LM sa skompletizuje vo štvrtok, keď sa v priamom súboji o postup z F-skupiny stretnú Atalanta Bergamo s Villarrealom, v stredu sa duel nemohol odohrať pre husté sneženie.

V "éčku" o osemfinálovú miestenku na diaľku bojovali Benfica s Barcelonou. "Blaugranas" to mali proti už istému víťazovi skupine, stopercentnému Bayernu náročné, tréner domácich Julian Nagelsmann nešetril opory a Bavori nastúpili takmer v plnej sile. Nemecký šampión mal od úvodu navrch, v 34. minúte ho poslal do vedenia hlavičkou Thomas Müller a pred prestávkou zvýšil náskok Leroy Sané ďalekonosnou strelou, ktorá zaplávala pred brankárom Marcom-Andre ter Stegenom. Hostia sa už nedokázali v druhom polčase pozviechať. Tretí gól Mníchovčanov pridal Jamal Musiala, ktorý profitoval z akcie Alphonsa Daviesa. Bayern tak napokon zdolal súpera rovnakým rozdielom ako v prvom vzájomnom súboji na Camp Nou.

Kingsley Coman a Oscar Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

"Barcu" preskočila v tabuľke Benfica, ktorá nedala šancu poslednému Dynamu. Lisabončanov paradoxne naštartoval k triumfu gól ukrajinského reprezentanta - Roman Jaremčuk v 16. minúte zblízka skóroval po prihrávke Joaa Maria. Mohol tak mohutne osláviť gól proti klubu, v ktorom začal svoju profesionálnu kariéru. V 22. min pridal druhý zásah domácich Gilberto Moraes, ktorý potrestal nechcenú "malú domov" Benjamina Verbiča. Portugalčania už v druhom dejstve v pohode kontrolovali priebeh a po záverečnom hvizde mohli oslavovať víťazstvo a postup zo skupiny.

V "géčku" mali pred záverečným kolom šancu na účasť vo vyraďovačke všetky štyri tímy, napokon si osemfinálovú miestenku vybojovali Lille a Salzburg. Francúzsky majster potvrdil prvé miesto v skupine triumfom 3:1 na ihrisku Wolfsburgu, ktoré zabezpečili gólmi Burak Yilmaz, Jonathan David a Angel Gomes. Druhý skončil v tabuľke Salzburg, rakúsky tím rozhodol o postupe víťazstvom nad Sevillou 1:0. Jediný gól strelil v 50. minúte Noah Okafor. Andalúzania dohrávali zápas iba s 10 hráčmi, na začiatku druhého polčasu videl v priebehu ôsmich minút dve žlté karty Joan Jordan. Seville zostala iba miestenka do vyraďovacej fázy Európskej ligy, "vlci" na štvrtej priečke sa s Európou lúčia.

Už dávnejšie istý víťaz "efka" Manchester United zakončil svoje účinkovanie v skupinovej fáze remízou s Young Boys Bern (1:1), ktorý už nemohol postúpiť ani do EL. Domácich poslal do vedenia volejom z akrobatickej pozície Mason Greenwood, švajčiarsky zástupca vyrovnal ešte v prvom dejstve zásluhou peknej obaľovačky Fabiana Riedera. O druhom postupujúcom rozhodne štvrtkový súboj Atalanty s Villarrealom.

sumáre stredajších zápasov 6. kola skupinovej fázy LM:

E-skupina

Benfica Lisabon - Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)
Góly: 16. Jaremčuk, 22. Gilberto. Rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Bayern Mníchov - FC Barcelona 3:0 (2:0)
Góly: 34. Müller, 43. Sané, 62. Musiala. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

F-skupina

Manchester United - Young Boys Bern 1:1 (1:1)
Góly: 9. Greenwood - 42. Rieder. Rozhodoval: Bastien (Fr.)

FC Salzburg - FC Sevilla 1:0 (0:0)
Gól: 50. Okafor, ČK: 64. Jordan (Sevilla) po 2. ŽK, Rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

VfL Wolfsburg - LOSC Lille 1:3 (0:1)
Góly: 89. Steffen - 11. Burak Yilmaz, 72. David, 78. Gomes. Rozhodoval: Orsato (Tal.)