Priznala, že konala hlúpo a cíti sa zahanbená: Žena, ktorá spôsobila pád na Tour, spoznala trest

Vinníčka hromadného páduVinníčka hromadného pádu Zdroj: Repro foto - RTVS

BREST - Fanúšičke, ktorá spôsobila hromadný pád cyklistického pelotónu na tohtoročnej Tour de France, vymeral súd pokutu 1200 eur. Okrem toho musí zaplatiť symbolické jedno euro Profesionálnej cyklistickej asociácii, ktorá vystupovala v súdnom procese ako žalobca.

Obžaloba navrhovala pre 31-ročnú ženu štvormesačný podmienečný trest. Zdôvodňovala to tým, že fanúšička svojím činom ohrozila ľudské životy a neúmyselne spôsobila zranenia. Prokurátor Solenn Briand uznal, že obžalovaná si uvedomila, aké nebezpečné bolo jej správanie a vyjadrila nad ním ľútosť. Na súde v meste Brest priznala, že konala hlúpo a cíti sa zahanbená.

"Hanbím sa. Som tichá osoba. Všetko, čo sa stalo, je presným opak toho, čím som," uviedla ešte na októbrovom pojednávaní žena, ktorej meno nezverejnili v záujme ochrany jej indentity.

Fanúšička s transparentom zapríčinila pád v 1. etape tohtoročnej Tour de France. Štyridsaťšesť kilometrov pred cieľom sa jazdcom postavila do cesty, Tony Martin sa jej nedokázal vyhnúť a spustil hromadný pád. Na zemi skončilo mnoho favoritov, medzi nimi Primož Roglič, Tadej Pogačar a víťaz etapy Julian Alaphilippe. Jashovi Sütterlinovi nedovolili zranenia na podujatí pokračovať.

Viac o téme: Tour de France Pokuta Fanúšička Hromadný pád
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR