VIDEO Schranz parádnym gólom zariadil postup Slavie, Jablonec s Považancom nezvládol kľúčový boj

Ivan Schranz so spoluhráčmi oslavuje postupový gólIvan Schranz so spoluhráčmi oslavuje postupový gól Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

BRATISLAVA - Futbalisti PAOK Solún sa prebojovali do play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA 2021/2022. V záverečnom zápase v F-skupine zdolali doma gibraltársky Lincoln Red Imps 2:0 a v tabuľke obsadili druhé miesto pred Slovanom Bratislavom. Úradujúci slovenský majster, ktorý v paralelnom stretnutí prehral na ihrisku FC Kodaň 0:2, zaostal za gréckym tímom o tri body a skončil na nepostupovej tretej priečke.

PAOK Solún vykročil za postupom rázne a už v 17. minúte sa mu podarilo vsietiť prvý gól, keď sa po centri Sidcleyho Pereiru presadil prudkou hlavičkou srbský stredopoliar Andrija Živkovič. Po prestávke upravil na 2:0 opäť hlavou Stefan Schwab. Gréci mohli v ďalšom priebehu ešte zvýrazniť svoj náskok, ale ďalšie veľké šance už nevyužili.

Schranz hrdinom Slavie

V E-skupine si postup do jarnej baráže EKL vybojovala Slavia Praha, ktorá v priamom súboji o druhú priečku remizovala na pôde Unionu Berlín 1:1. O jediný gól "zošívaných" sa v 50. minúte postaral slovenský reprezentant Ivan Schranz, ktorý prekonal domáceho brankára Frederika Ronnowa parádnou strelou do ľavého horného rohu.

Domáci vyrovnali v 64. min vďaka gólu Maxa Kruseho, ale postupový zásah už napriek veľkému tlaku nepridali. Slavia udržala druhé miesto v tabuľke a teší sa na jarné boje.

Arnhem s Berom uspel

Holandský tím Vitesse Arnhem v základnej zostave so stredopoliarom Matúšom Berom zdolal v G-skupine NŠ Mura 3:1. V tabuľke je zatiaľ na 2. mieste o tri body pred Tottenhamom, účastník anglickej Premier League ho však môže ešte predstihnúť a zabezpečiť si postup do play off, ak v odloženom stretnutí vyhrá nad Rennes, už istým víťazom skupiny. S EKL sa rozlúčila Omonia Nikózia so slovenskými legionármi Tomášom Hubočanom a Michalom Ďurišom, cyperský zástupca hral doma s Kajrat Almaty bez gólov a skončil na nepostupovej tretej pozícii.

Z "céčka" si postup osemfinále zabezpečil AS Rím, ktorý triumfoval v 6. kole na ihrisku CSKA Sofia 3:2. V baráži o osemfinále si nezahrá český Jablonec, ktorý potreboval na pôde posledného Klužu zvíťaziť, ale podľahol mu 0:2.

Priamo do jarnej vyraďovačky EKL sa dostalo osem víťazov štvorčlenných skupín, mužstvá z druhých priečok si o postup do osemfinále zahrajú proti tímom, ktoré skončili na treťom mieste v skupinách Európskej ligy. Žreb dvojíc play off o osemfinále sa uskutoční v pondelok 13. decembra.