FOTO Belinda Benčičová píše históriu: Obdivuhodným činom opäť dokázala, že Slovensko miluje!

Švajčiarska tenistka Belinda BenčičováŠvajčiarska tenistka Belinda Benčičová Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Hviezdne reprezentačné výkony švajčiarskej tenistky so slovenskými koreňmi Belindy Benčičovej na novembrovom Pohári Billie Jean Kingovej v Prahe nezostali bez povšimnutia a patričného ocenenia.

Prvá Švajčiarka v histórii

Benčičová sa vôbec ako prvá Švajčiarka v histórii dočkala prestížneho ocenenia Pohára Billie Jean Kingovej - Heart Award, o ktorého držiteľke rozhodli fanúšikovia v hlasovaní. Okrem sympatickej víťazky boli v hre aj slovenská reprezentantka Viktória Kužmová, Američanka Danielle Collinsová, Ľudmila Samsonovová z Ruska a tiež Austrálčanka Storm Sandersová. 

Bývalá svetová štvorka a úradujúca olympijská šampiónka v dvojhre v rozhodujúcich momentoch zabrala tak v singli ako aj v debli a práve vďaka nej to Švajčiarsko dotiahlo až do finále, v ktorom ale už nestačilo na reprezentantky z Ruska. Práve za príkladné reprezentovanie, výnimočnú oddanosť a odvahu na kurte udeľuje už 12 rokov súťaž o Pohár Billie Jean Kingovej (predtým Fed Cup) prestížne ocenenie Heart Award, ktoré si tentokrát vyslúžila sympatická Švajčiarka. 

Belinda Bencicová sa teší Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Na Slovensko nezabúda

Benčičová ako víťazka dostala cenu 10 tisíc dolárov, ktoré sa rozhodla venovať na dobrú vec. Švajčiarka miluje Slovensko a tiež psíky, čo potvrdila aj tentokrát, keď peniaze rozdelila do piatich psích útulkov a organizácií u nás. Má ísť o útulky v Trnave a Trenčíne, Slovenskú alianciu ochrancov zvierat, Psy v núdzi a tiež Sloboda zvierat, teda útulok, odkiaľ má adoptovanú svoju fenku Paulu. 

"Som naozaj šťastná, že som získala toto ocenenie," uviedla Benčičová, ktorá ju získala ako historicky prvá Švajčiarka od roku 2009, kedy celá súťaž vznikla. "Milujem súťažiť za svoju krajinu a získať takéto ocenenie je pre mňa skutočná česť. Tieto peniaze venujem psím útulkom, pretože naša drahá Paula je tiež adoptovaná," uviedla víťazka. 

Nominovaná na Športovkyňu roka

Zároveň už zajtra má Benčičová šancu na zisk ďalšieho prestížneho ocenenia, pretože vďaka olympijskému triumfu a tiež vystúpeniam na Pohári Billie Jean Kingovej je vo Švajčiarsku nominovaná na Športovkyňu roku. "Som veľmi šťastná, že som bola nominovaná na Športovkyňu roka! O to výnimočnejšie to pre mňa je po mega úspešnom roku švajčiarskych športovcov. Vidíme sa naživo v Zürichu 12. decembra. Budem rada, ak budete sledovať a aj hlasovať," napísala k fotke na sociálnej sieti k nominácii na prestížnu trofej Benčičová. 

Viac o téme: Belinda Benčičová Billie Jean King Cup Heart Award
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky, billiejeankingcup
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy