Slovan v šlágri so Zvolenom predĺžil famóznu šnúru, Droppa priviedol baranov k prvému triumfu

Vľavo Marcel Haščák (Slovan) a vpravo Robin Rahm (Zvolen)Vľavo Marcel Haščák (Slovan) a vpravo Robin Rahm (Zvolen) Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava uspeli v piatkovom šlágri 25. kola Tipos extraligy, na svojom ľade zdolali HKM Zvolen 5:3. Sériu víťazstiev tak natiahli už na deväť zápasov. Zverenci Róberta Dömeho si poistili 1. miesto v tabuľke, pred druhým Zvolenom majú už 10-bodový náskok.

Súboj prvého s druhým začal lepšie Zvolen, hneď v druhom striedaní zatlačil domácich a Windsor, ktorý ležal v bránkovisku, len so šťastím neinkasoval. Slovan potom odpovedal po akcii Bezáka, jeho strela trafila len hrudník Rahma. Neskôr to individuálne skúsil Valach, ale aj on stroskotal na brankárovi. Slovan potom mal viac z hry a aj streleckú prevahu a korunoval to v 9. minúte. Šotek potiahol puk po prihrávke Sersena a strelou spoza hráča prekvapil Rahma - 1:0. Slovan bol po góle aj naďalej aktívnejší, no mohol inkasovať pri vlastnej presilovke, keď sa do úniku dostala dvojica Viedenský - Zuzin, ale Winsdor ich vychytal. Vzápätí sa dostával do šance Rapuzzi, ale stav 1:0 sa už v prvej tretine nezmenil.

Po prestávke obe mužstvá dobre bránili a v prvej šesťminútovke si ani jedno nevypracovalo vážnejšiu šancu. Potom však MacKenzie poslal puk pred bránku, kde číhal Rapuzzi, a útočník Slovana zvýšil na 2:0. Tesne po góle trafil konštrukciu bránky Haščák. Oba tímy potom hrali v početnej výhode, ale gól padol pri hre 5 na 5, keď prihrávku Jääskeläinena zužitkoval Harris.

Vľavo sa z gólu Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Tesne po začiatku tretej tretiny trafil Yogan žŕdku, Zvolenu sa následne podarilo skorigovať stav. Marcinek na dvakrát prekonal Windsora a Zvolenu dal nádej. Ešte lepšie to z pohľadu hostí vyzeralo o 64 sekúnd neskôr, keď Jedlička strelil ich druhý gól. Domácim vzápätí priťažilo vylúčenie Matoušeka, ale ubránili sa. Už pri hre 5 na 5 utiekol obrane Zvolena Yogan, ale opäť netrafil. Rozhodnutie však priniesla následná presilovka Slovana, keď druhý gól v zápase zaznamenal Rapuzzi a tri a pol minúty po ňom trafil presne Haščák. Posledné slovo mal Viedenský, ktorý po dorážke upravil na konečných 5:3.

HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Góly: 9. Šotek (Sersen, Windsor), 26. Rapuzzi (MacKenzie, Haščák), 38. Harris (Jääskeläinen), 50. Rapuzzi (MacKenzie), 54. Haščák (Jääskeläinen) - 43. Marcinek (Chlepčok), 44. Jedlička (Zuzin, Kotvan), 56. Viedenský (Roy). Rozhodovali: Adamec, Snášel - D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovan: Windsor - Golian, MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Beňo - Jääskeläinen, Rapuzzi, Haščák - Takáč, Harris, Yogan - Matoušek, Kytnár, Gašpar - Sukeľ, Bezák, Šotek

Zvolen: Rahm - Kotvan, Barcík, Roy, Meliško, Hraško, Kubka, Sládok, Ďuriš - Zuzin, Viedenský, Jedlička - Leskinen, Krieger, Saracino - Stupka, Mikúš, Török - Csányi, Marcinek, Chlepčok

Barani prvýkrát vyhrali pod Droppom

Hokejisti HC´05 Banská Bystrica ukončili sériu štyroch prehier v Tipos extralige. V piatkovom zápase 25. kola zdolali doma HC Nové Zámky 3:2.

Do prvej vážnejšej šance sa dostali v tretej minúte hostia. Fetkovič sa ocitol voľný pred bránkou, ale mieril vedľa. Na opačnej strane Ščerbak vystrelil do žŕdky. Bystričania potom nevyužili presilovku, v nej mohol uspieť z dorážky Gabor. Miernu prevahu mali domáci hokejisti, ale chýbali vyložené šance. Nepresadil sa na dvakrát ani Galbavý pred Bakalom. Početnú výhodu potom nevyužili ani Zámčania. Z gólu sa napokon tešili hráči spod Urpína. Po chybe obrancu N. Zámkov sa Šoltés zmocnil puku na ľavej strane, nakorčuľoval si pred bránku a na dvakrát pokoril brankára ´býkov´ - 1:0.

Druhá tretina sa začala zdrvujúci tlakom ´baranov´. Ten však nevyústil do presného zásahu a súper trestal. Hneď z prvého ohrozenia bránky skóroval. Bull nahodil puk a po šermovačke ho prepasíroval za Belányiho Ondrušek – 1:1. Hostia dostali krídla a mali aj ďalšie príležitosti ujať sa vedenia. Šiška neuspel zoči – voči brankárovi Banskej Bystrice. Nebezpečná bola i koncovka Jacksona spoza hráča a Števuliak sa nepresadil z medzikružia. Z druhého gólu sa napokon radovali opäť domáci. Berger s céčkom na hrudi za zraneného Ďatelinku z ľavého kruhu vystrelil a obranca Zámkov si puk nešťastne tečoval za vlastného brankára, ktorý na „padajúci list" nedokázal zareagovať – 2:1.

V tretej tretine snahu uprieť obom tímom nebolo možné, ale chýbali vyložené šance. Do jednej sa dostali Novozámčania v 45. minúte. Langkow predviedol pekný prienik a takmer pokoril Belányiho, ktorý zasiahol na čiare i s dávkou šťastia. Bystričania hrali umne a mohli zvýšiť v 55. minúte. Ščerbak sa ocitol osamotený pred brankárom, ale puk poslal nad hornú žŕdku a neskôr z medzikružia nevyužil tutovku. Mrzieť ho to až tak nemuselo, pretože o necelé dve minúty zvýšil na 3:1 pred odkrytou bránkou Bubela po skvelej prihrávke Gabora. Prešlo však iba niekoľko sekúnd, hostia odvolali brankára a znížili na 3:2. Udialo sa tak po vyhratom buly, pohotovej strele Kozáka a úspešnom teči Šišku. V závere N. Zámky siahli po oddychovom čase, znovu hrali v šestici, no pre problémy s časomerom nik nevedel ako dlho. Napokon po hvizde rozhodcu sa nastavilo do konca iba 39 sekúnd, počas ktorých sa už nič podstatné nestalo.

HC´05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 14. Šoltés, 32. Berger (Ščerbak), 57. Bubela (G. Gabor) – 24. Ondrušek (Bull), 58. J. Šiška (L. Kozák). Rozhodovali: Štefik, Fridrich – Kacej, P. Tvrdoň, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Kostromitin, Breton, Žiak, Cardwell, Boldižár, Lopejský – Fossier, Berger, Šcerbak – Galbavý, Bubela, Šoltés – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Melcher, G. Gabor, Rákoš

N. Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Holenda, Fereta, L. Kozák, Roman, Ligas – Šišovský, J. Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – T. Varga, Fetkovič, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Barto

Liptáci si poradili s Duklou

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zdolali v piatkovom stretnutí 25. kola Tipos extraligy Duklu Trenčín 3:1. Hrdinom domácich bol brankár Tomáš Vošvrda, ktorý viacerými skvelými zákrokmi podržal svoj tím a inkasoval iba z hokejky Aarona Berishu na konci 2. tretiny.

Duel mal bleskový úvod, už v 45. sekunde unikol obrane Dukly Walega, Valent ho podrazil a nasledovalo trestné strieľanie. Šancu v ňom dostal Čuvilov, brankár Trenčína však jeho úmysel prečítal a včas vytasil ľavý betón. Liptáci sa čoskoro predsa len dostali do vedenia, v 4. min Valent ešte vykryl strelu Uhríka, ale odrazený puk dostal do siete Walega - 1:0. Krátko na to mal tutovku na hokejke Hovorka, ktorý už-už zakončoval do odkrytej bránky, v poslednej chvíli mu dal do strely hokejku v páde Kudla. Hostia toho ukázali v 1. tretine málo, najviac sa Vošvrda zapotil v 14. min pri teči Paukovčeka.

V druhej časti Dukla zvýšila ofenzívne úsilie a Vošvrda musel dvakrát v rýchlom slede zasahovať pri pokusoch Valacha a Tybora. Mimoriadne aktívny bol najmä Berisha, ktorý neustále zamestnával Vošvrdu, veľkú možnosť zahodil aj Valach, ktorý netrafil prakticky prázdnu bránku. V 36. min však putoval na trestnú lavicu skúsený Starosta a L. Mikuláš presilovku využil vďaka Handlovskému, ktorého strelu nešťastne tečoval do vlastnej siete Chovan - 2:0. Trenčín v závere tretiny vygradoval svoj nápor a 57 s pred sirénou sa dočkal, keď Berisha v početnej výhode zakončil presne ponad Vošvrdovu lapačku.

Hráči Dukly aj v úvode tretej časti s ľahkosťou prenikali do útočného pásma, domáci obrancovia ich nedokázali brzdiť a nechávali všetko na Vošvrdu. Ten v 47. min skvele vychytal Tybora. Trenčania potom akoby urazili šťastenu, na ich hokejky sa vkradla nervozita. Nepresnosť pri výstavbe útokov dokumentovala neuveriteľná séria zakázaných uvoľnení v podaní hráčov Dukly. Až v 53. min vymysleli nebezpečnejšiu akciu, lapačka Vošvrdu si však zgustla na strele Berishu. "Vojaci" v závere odvolali brankára, no vyrovnania sa už nedočkali, naopak Kriška gólom do prázdnej bránky spečatil výsledok na konečných 3:1.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Walega (Uhrík), 36. Handlovský (Kriška, Ventelä), 60. Kriška (Hovorka, Handlovský) - 40. Berisha (Kudla). Rozhodovali: Goga, Korba - Crman, Šoltés, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda - Ventelä, Droppa, Ilenčík, Varttinen, Krempaský, Mezovský, Feherpataky, Dunčko - Kriška, Hovorka, Handlovský - Jurík, Walega, Uhrík - Matúš Paločko, Murček, Čuvilov - Nemec, Urban, Kalousek

HK Dukla Trenčín: Valent - Martin Chovan, Kudla, Starosta, Crinon, Lemcke, Nemčík, E. Švec, Stránský - Berisha, Mikyska, Honzek - Tybor, Valach, Bezúch - Krajč, Paukovček, Rehuš - D. Hudec, J. Švec, Beták

Prešov padol s Popradom

Hokejisti HC GROTTO Prešov podľahli v piatkovom stretnutí 25. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Poprad 2:4. Šarišania prehrali v piatom z uplynulých šiestich duelov.

Góly v zápase začali padať až od druhej tretiny, v 28. min otvoril skóre hosťujúci Dalhuisen, ktorý trafil medzi betóny brankára Bespalova. Odpoveď domácich prišla o štyri minúty, keď zamieril presne k bližšej žrdi Michnáč. "Kamzíci" napriek tomu odchádzali do šatne s náskokom, tri a pol minúty pred prestávkou sa presadil Svitana. V 45. min viedli Popradčania už o dva góly, presilovku využil Rymsha. Prešovčania sa však nezlomili a ešte zdramatizovali záver, zásluhou gólu Žilku o 49 sekúnd neskôr. Power play vyrovnanie nepriniesla, hoci Prešovčania hrali aj šiesti proti štyrom. Do prázdnej brány naopak trafil Dalhuisen.

HC GROTTO Prešov - HK Poprad 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 32. Michnáč (Šimun, Lalík), 46. Žilka (Zagrapan, Welychka) - 28. Dalhuisen (Livingston, Svitana), 37. Svitana (Livingston, Drgoň), 45. Rymsha (Ully, Arniel), 60. Dalhuisen. Rozhodovali: Baluška, Výleta - Frimmel, Bogdaň, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, bez divákov.

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Glazkov, F. Fekiač, Růžička, Ťavoda, Rais, Turan – A. Nauš, Čacho, Welychka - Michnáč, Šimun, Lialka - T. Nauš, V. Fekiač, Lalík - Žilka, Zagrapan, Miškuf

Poprad: T. Tomek – D. Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Demo, Ulrych, M. Mešár – Livingston, Skokan, P. Svitana - D. Bondra, Arniel, Ully – F. Mešár, Bjalončík, Paločko - Petráš, Mlynarovič, Valigura – Jevoš

Spišiaci pod Zoborom neuspeli

Hokejisti HK Nitra ukončili štvorzápasovú víťaznú sériu HK Spišská Nová Ves. Nováčika v piatkovom zápase 25. kola Tipos extraligy zdolali 5:2.

Hokej bez obrán. Aj tak možno nazvať prvú tretinu, v ktorej padli štyri góly. Úvodných osem minút sa hralo prevažne v obrannom pásme Nitry. Spišiaci dokázali súpera zatlačiť, ale presadili sa iba raz. V 4. minúte otvoril skóre Nieminen. “Corgoni” aj napriek tomu, že nepredvádzali ideálny výkon, stav otočili v priebehu dvoch minút. V 12. minúte tečoval Nemcovu prudkú strelu Hrnka a následne sa rovnakým spôsobom zapísal do streleckej listiny aj Bajtek. Hostia ešte kontrovali v 17. minúte vyrovnávajúcim gólom z hokejky Beaudryho.

V prostrednej časti Nitrania zlepšili pohyb a už po 47 sekundách sa presadil Baláž. Vyrovnať mohol v 22. minúte Kuru, ktorého našiel spoza brány Nieminen, no fínsky útočník bol príliš blízko O’Connora. V 29. minúte sa ocitol Varga zoči-voči Melicherčíkovi, avšak puk umiestnil iba do brankára Spišiakov. Domáci aj napriek tomu išli do kabín s dvojgólovým náskokom, keď sa 59 sekúnd pred koncom tretiny presadil Raskob.

Aj začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie domácim. V 42. minúte zohrali presilovkovú kombináciu na jeden dotyk Rockwood, Bajtek a Varga, pričom posledný menovaný prestrelil Melicherčíka - 5:2. V 52. minúte mohol zdramatizovať záver stretnutia Tyczynski, ale opečiatkoval iba žŕdku. Štyri minúty pred koncom ešte zahodil veľkú príležitosť Šramaty, ktorý netrafil z metra odkrytú bránu, a tak sa už skóre nezmenilo.

HK Nitra - HK Spišská Nová Ves 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Góly: 12. Hrnka (Š. Nemec, Baláž), 13. Bajtek (Švarný, Sýkora), 21. Baláž (Varga, Š. Nemec), 40. Raskob (Rockwood), 42. Varga (Bajtek, Rockwood) - 4. Nieminen (Giľák), 17. Beaudry (Kuru, Ščurko) Rozhodovali: Novák, Moller - Synek, Junek, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: O’Connor – Š. Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Pekarčík – Buček, Baláž, R. Varga – Šramaty, Rockwood, Tvrdoň – Molnár, Bajtek, A. Sýkora – Múčka, R. Nemec, Drábek - Hrnka

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Petgrave, Atwal, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Chartnúch – Giľák, Salituro, Ščurko – Rapáč, Kuru, Nieminen – Hamráček, Tyczynski, Štrauch – Vrábeľ, Vartovník, G. Olejník

Košice sa dočkali proti Michalovciam

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 25. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:3. Sériu bez víťazstva tým zastavili na čísle tri, pre Duklu to bola štvrtá prehra po sebe.

Oba tímy prehrali predošlé tri zápasy a tak nastúpili na duel s cieľom ukončiť nepriaznivú sériu. Od úvodu sa hral rýchly hokej bez častého prerušenia hry. V 6. minúte sa Paršin po chybe hostí v rozohrávke dostal pred brankára Williamsa, ale neprekonal ho. Presilovka v 9. minúte ešte domácim nevyšla, ale druhú početnú výhodu už využili. V 14. minúte Mrázik dorazil strelu Saucermana a strelil svoj prvý extraligový gól - 1:0. V 17. minúte mal sľubnú šancu vyrovnať Cameranesi, ale neuspel, rovnako ako krátko na to Faith.

Druhá tretina bola v hernej réžii hostí. Preniesli si do nej presilovku, v ktorej si vytvorili tlak a sekundu po návrate Klhůfeka na ľad Regenda uplatnil dôraz pred bránkou - 1:1. Hráči hostí následne prevzali iniciatívu, hra sa dlho odvíjala najmä v pásme Košičanov, ale Košarišťan zmaril viacero sľubných šancí. Domáci sa do súvislejšieho tlaku dostali v 31. minúte počas presilovky, v ktorej Saucerman prestrelil Williamsa - 2:1. Výraznú ofenzívnu aktivitu hostí v druhej tretine potvrdili dve následné presilovky, ale bez gólového efektu. Ten prišiel 30 sekúnd pred koncom druhej časti. Strieľanú prihrávku obrancu Stripaia ideálne tečoval Suja - 2:2.

Úvod tretej časti priniesol viacero šancí na oboch stranách. Blízko ku gólu bol domáci kapitán Chovan, ktorý v 47. minúte z úniku neprekonal Williamsa. V 55. minúte Regenda prekvapil Košarišťana, no domáci predviedli v závere dokonalý obrat. Z okamžitého protiútoku sa ujala strela McPhersona, proti ktorej Williams nestihol zareagovať - 3:3. Krátko na to hostia nepostrážili Klhůfeka, ktorý dostal spoza bránky ideálnu prihrávku od Paršina a zblízka upravil na 4:3. Víťazstvo Košičanov poistil McPherson, ktorý skóroval počas hry hostí bez brankára - 5:3.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Góly: 14. Mrázik (Saucerman, Šedivý), 31. Saucerman (Šedivý, Chovan), 56. McPherson (Saucerman), 57. Klhůfek (Paršin, Slovák), 60. McPherson (Klhůfek) - 22. Regenda (Žitný, Cameranesi), 40. Suja (Stripai, Buc), 55. Regenda (Buc, Galamboš). Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík - Valo, Hajnik, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Košice: Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Jacko - Pereskokov, Slovák, McPherson - Klhůfek, Chovan, Paršin - Bartánus, Mrázik, Rogoň - Milý, Havrila, Jokeľ

Michalovce: Williams - Macejko, Bokroš, Bača, Mudrák, Mihálik, Pavlin, Stripai - Keränen, Cameranesi, Žitný - Faith, Suja, Regenda - Kukuča, Erkinjuntti, Galamboš - Chalupa, Buc, Mašlonka

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava