UEFA zrušila duel Tottenhamu s Rennes: Spurs hrozí koniec v Európskej konferenčnej lige!

Son Heung-minSon Heung-min Zdroj: TASR/AP/Ian Walton

LONDÝN - Európska futbalová únia (UEFA) v sobotu rozhodla o definitívnom zrušení zápasu G-skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL) medzi Tottenhamom a Stade Rennes, ktorý sa nemohol vo štvrtok odohrať pre koronavírusovú nákazu v kádri anglického klubu.

 UEFA vo svojom stanovisku uviedla, že tímy sa nevedeli dohodnúť na novom termíne stretnutia. "Napriek všetkým snahám sa riešenie, s ktorým by súhlasili oba kluby, nenašlo. Výsledkom je, že zápas sa nebude môcť uskutočniť," informovala. Na základe platných regúl posunula celý prípad kontrolnej, etickej a disciplinárnej komisii UEFA, ktoré vydajú ďalšie rozhodnutie.

Podľa britských médií tak hrozí Tottenhamu koniec v súťaži. V tabuľke G-skupiny figuruje na treťom mieste o tri body za druhým Vitesse Arnhem v kádri s Matúšom Berom. Ak by sa duel s Rennes odohral a "Spurs" by v ňom zvíťazili, preskočili by holandský tím, keďže pri rovnosti bodov a vyrovnanej vzájomnej bilancii (0:1, 3:2) by mali lepšie skóre. Postúpili by tak z druhého miesta do play off o osemfinále EKL. Rennes skupinu vyhrá a postúpi priamo do osemfinále, bez ohľadu na to, či by sa súboj s Tottenhamu uskutočnil.

Káder Tottenhamu výrazne zasiahla koronavírusová infekcia. Podľa trénera Antonia Conteho malo pozitívny test už osem hráčov a päť členov realizačného tímu. Pre nepriaznivú situácii v tíme "kohútov" odložili aj ich víkendový súboj 16. kola Premier League s Brightonom. Informovala o tom agentúra AFP.

Viac o téme: UEFA Tottenham Hotspur FC Stade Rennais FC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy