Trenčín prehral štvrtý zápas za sebou, Ružomberčania doma len remizovali

Na snímke zľava Adam Kompas (MŠK Žilina), Dominik Hollý (AS Trenčín) a Vahan Bičachčjan (MŠK Žilina)Na snímke zľava Adam Kompas (MŠK Žilina), Dominik Hollý (AS Trenčín) a Vahan Bičachčjan (MŠK Žilina) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 18. kola Fortuna ligy na trávniku AS Trenčín 3:1. Aj vďaka dvom gólom Adriána Kaprálika si upevnili 5. priečku v tabuľke a ukončili trojzápasové čakanie na víťazstvo. Trenčín, ktorý po odvolaní Petra Hlinku viedol z lavičky Juraj Ančic, prehral štvrtý duel za sebou. V tabuľke mu patrí 8. priečka.

AS Trenčín - MŠK Žilina 1:3 (0:0)
Góly: 74. Kadák - 48. a 61. Kaprálik, 77. Bičachčjan. Rozhodovali: Sedlák - Ferenc, Roszbeck, ŽK: Stojsavljevič, Slávik, Kozlovský (všetci Trenčín), bez divákov.

Trenčín: Kukučka – Slávik (69. Ibrahim), Jovičič, Stojsavljevič, Pirinen – Kadák, Lavrinčík (86. Kozlovský), Hollý (79. Letenay) – Gaži, Jendrišek (69. Tučný), Azango (79. Ghali)

Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Nemčík, Sluka (89. Anang) – Gono (70. Myslovič), Fazlagič, Bičachčjan – Jánošík, Iľko (90. Jambor), Kaprálik

Žilinčania vstúpili do stretnutia aktívne. V dobrých príležitostiach sa ocitli Jánošík a Rusnák, ale pred Kukučkom neuspeli. V 22. minúte bol blízko ku gólu Kaprálik, ktorý krížnou strelou tesne minul pravú žrď trenčianskej bránky. Domáci odpovedali pokusom Jendrišeka, Belko ukázal výborné reflexy a loptu vyrazil. V závere prvého polčasu Bičachčjan netrafil v dobrej pozícii bránku a mužstvá išli do kabín za bezgólového stavu.

Na snímke zľava Matúš Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Ten sa v 48. minúte podarilo zmeniť hosťom. Bičachčjan posadil loptu na hranicu malého vápna presne na hlavu Kaprálika - 0:1. Ten istý hráč mohol onedlho zvýšiť náskok "šošonov", no Kukučka jeho strelu bravúrne vytlačil na roh. Kaprálik bol pri chuti a po hodine hry pridal svoj druhý gól v zápase a celkovo tretí v tomto ligovom ročníku. Útočník MŠK sa opäť presadil hlavou po centri Kopasa, ktorý ho našiel na zadnej žrdi - 0:2. Trenčania nezložili zbrane, v 74. minúte Kadák parádne vymietol ľavý horný roh žilinskej bránky. Nádej domáceho tímu na bodový zisk však žila iba krátko. Bičachčjan už o tri minúty vrátil MŠK dvojgólový náskok, keď skóroval aj s prispením teču Jovičiča. V závere Kopas vyhlavičkoval z bránkovej čiary pokus Ibrahima a AS sa k záverečnému tlaku nedostal.

Ružomberok s ViOnom len remizoval

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v 18. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1.

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)
Góly: 87. Gerec - 30. Švec. ŽK: Gerec – Šefčík, Čonka. Rozhodovali: Ochotnický – Hrmo, Kuba, bez divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Selecký – Kochan – Šefčík (71. Gerec), Takáč, Regáli – Boďa, T. Bobček (56. Luterán).

Zlaté Moravce: Kira - Čögley, Tóth, Menich, Čonka – Bednár – Mondek, Sloboda, Kyziridis (88. Chren) – Gamboš (78. Ďubek), Švec (78. Kolesár).

V 6. min. sa do lopty tesne za domácou šestnástkou oprel Kyziridis a Krajčírik strelecký pokus vytesnil na roh. V 18. min. mal na druhej strane plné ruky práce Kira, keď z osemnástich metrov dobre vypálil Takáč. Ešte väčšie umenie musel gólman ViOn-u vytiahnuť o šesť minút neskôr, keď ratoval svoj tím pri šanci Boďu, ktorého pred bránou našiel Fabiš. V 30. min. sa už, ale na opačnom póle ihriska, menilo skóre, keď po prihrávke Slobodu, skóroval Švec. Liptáci potom zvýšili obrátky, tlačili sa dopredu, ale do prestávky si žiadnu príležitosť na zmenu stavu nevypracovali, keď na kompaktnú obranu súpera nedokázali nájsť recept. Hneď po otvorení druhej polky, pred bránou MFK osamotený  Kyziridis pálil z prvej, ale v neľahkej pozícii mu strela absolútne nesadla. Ružomberok mal potom zápasové opraty vo svojich rukách, lenže zväčša jeho úsilie končilo len pred pokutovým územím Moravčanov, ktoré prehusťovali priestor a mysleli predovšetkým na kvalitnú defenzívu. V 77. min. po páde prenikajúceho Gereca v šestnástke ViOn - u  hlavný rozhodca Ochotnický nariadil pokutový kop proti Zlatým Moravciam, ktorý potom po dlhšej diskusii s hráčmi hostí a so svojim asistentom Hrmom odvolal. V 87. sa Ružomberčania predsa dočkali vyrovnania, po prihrávke Fabiša.

Hlasy po zápase:

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „V zápase sa striedali nejaké fázy. V určitých sme boli lepší my, v druhom polčase možno prišiel dlhší úsek, keď sa súper snažil dať gól a napokon sa mu to aj podarilo. Je veľké pozitívum, že ďalší zápas vonku sme neprehrali a mužstvo získalo ďalší a veľmi dôležitý bod. Ukázali sme zase, že fungujeme, pracujeme a snažíme sa spoločne stúpať hore. Je to pre nás dôležité, že po nejakom ťažkom období postupne aj body pribúdajú do tabuľky.“

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Vedeli, sme, že Zlaté Moravce budú húževnatým súperom, čo sa aj naplnilo. Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať. Preto sme zvolili rozostavenie s dvomi útočníkmi. No musím povedať, že spolupráca nám tam nevychádzala. Chceli sme vstúpiť tlakom, vypracovať si nejaké príležitosti. To sa aj podarilo, brankár Kira v prvej pätnásťminútovke dobre zasiahol. Mali sme aj štandardné situácie. Súper bol veľmi dobre organizovaný. Hosťom vyšla jedna kontra, keď sme nezachytili stred poľa. Chceli sme niečom so zápasom spraviť, Vyšlo nám striedanie a Štefan Gerec vďaka svojej aktivite vyrovnal.“

Senici stačil na triumf jediný gól

Futbalisti FK Pohronie prehrali v 18. kole Fortuna ligy s FK Senica 0:1.

FK Pohronie – FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 54. Niarchos. Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Košecký. ŽK: Lásik – Šumbera, Svoboda, bez divákov.

Pohronie: Slančík – Mazan, Štrba, Čmovš, Záhumenský – M. Adamec (65. Ladji), Lásik, Šmatlák – Blahút, Lačný, Badolo.

Senica: Ravas – Svoboda (46. F. Buchel), Gáč, Pavlík, Twardek – Halabrín, Šumbera – Repa, Jurdík (72. Egy Vikri), Oršula (72. J. Buchel) – Niarchos (90+1 Koprna).

V Žiari nad Hronom stihli pripraviť ihrisko tak, aby sa duel mohol odohrať. V prvom polčase sa lepšie prispôsobili náročnému terénu domáci futbalisti. Mali viac z hry, ale nedostávali sa do šancí. Defenzíva hostí bola pozorná. Postrážila si aj viaceré rohové kopy súpera, avšak v 29. minúte predsa len chybovala. Lačného zblokovaný pokus musel riešiť brankár Ravas, ktorému lopta vypadla a následne Šumbera ňou zahral v šestnástke rukou. Rozhodca teda nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil kapitán Mazan a poslal ju vzápätí nad brvno. Tento moment futbalistov Pohronia rozhodil, iniciatívu prevzali Seničania, no do gólových príležitostí sa ani oni nedostávali. Na konci polčasu mal na opačnej strane slušnú možnosť Záhumenský, keď jeho krížna strela spoza šestnástky minula ľavú žrď.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci. Najprv sa neujala hlavička Lásika a potom po strele Šmatláka Pavlík loptu zblokoval tak, že padala pod brvno, Ravas ju s problémami vytlačil na roh. Zahrmelo napokon na druhej strane. Niarchos sa v 54. minúte šikovne preštrikoval dopredu, v súboji jeden na jedného sa presadil proti Čmovšovi a v páde oblúčikom zakončil do odkrytej časti bránky ponad márne zasahujúceho Slančíka – 0:1. Pohronie po góle ešte viac zvýšilo aktivitu. Po hodine hry Šmatlák strieľal zvnútra šestnástky, ale výborným a pohotovým zákrokom sa prezentoval opäť Ravas. Ten likvidoval i ďalšie koncovky Badola či Blahúta, pomohla mu aj obrana pri strelách Lačného a Šmatláka. V 77. minúte sa Badolo pekne obtočil okolo Pavlíka, dobre vystrelil, no brankár Záhorákov pre zmenu nohou vytesnil loptu mimo ľavej žrde. V závere si Senica tesné vedenie postrážila, futbalisti spod Šibeničného vrchu tak zaknihovali piatu ligovú prehru v rade.

Pablo Villar, tréner FK Pohronie: „Prvý polčas bol vyrovnaný. Bolo to skôr o súbojoch i vplyvom mäkkého ihriska. Dostali sme výhodu v podobe penalty. Ak by sme ju premenili, vývoj zápasu by bol určite iný. Žiaľ nedali sme gól. Druhý polčas sme začali hrať ofenzívne, no bohužiaľ sme inkasovali z jedinej šance súpera. Potom sme všetko vsadili na jednu kartu. Vrhli sme sily dopredu, vypracovali si veľa šancí, ale gól sa nám streliť nepodarilo.“

Pavel Šustr, tréner Senice: „Dôležité bolo, že sme v prvom polčase neinkasovali gól z penalty. Chlapcom pomohlo, že nemuseli otáčať nepriaznivý výsledok. Potom sa nám podarila jedna brejková situácia a súper to musel po našom góle otvoriť. Črtala sa nám možnosť na ďalšie brejky, ale už sme si šancu nevytvorili. Dokázali sme ubrániť väčšinu štandardiek domáceho tímu, čo bolo tiež kľúčové. Získali sme cenné body. Hráči podali bojovný, pracovitý výkon.“

Petr Pavlík, bývalý kapitán Pohronia, v súčasnosti kapitán Senice: „Nie je dôležitý počet striel na bránku, ale koľko gólov tam padne. My sme boli dnes šťastnejší. Je mi ľúto domácich hráčov, držali viac loptu, strieľali, snažili sa, no náš tím bol efektívnejší. Povedali sme si, že najdôležitejšia je defenzíva a od toho sme sa odrazili. Hrali sme na istotu zozadu a vedeli sme, že sa môže naskytnúť nejaký brejk. Ten sme využili a vyhrali.“

Liptovský Mikuláš natiahol sériu bez výhry

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v 18. kole Fortuna ligy s ŠKF Orion Tip Sereď 1:1.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠKF Orion Tip Sereď 1:1 (1:1)
Góly: 25. Laura – 15. Yao. ŽK: Bartoš, Gerát, Pintér – A. Kadlec, Ljubičić, Haša, ozhodcovia: Ruc – Weiss, Jánošík, bez divákov

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Kotora – Gerát, Václavik – Laura, Bartoš (C), Flak – Voško.

ŠKF Orion Tip Sereď:  A. Kadlec (63. Radić), Ljubičić, Dias (C), Jureškin – Iglesias (90. Machuča), Potoma (90. Kříž) – Morong, Haša, Yao (46. Popović) – Mićin (55. Gatarić).

Predposlední Liptáci nevyhrali od konca októbra a v sobotu sa na domácom ihrisku v Poprade proti nim postavila rozbehnutá Sereď. Hru od začiatku poznačilo chladné a sychravé počasie pod Tatrami. Do vedenia šli ako prví hostia. V 15. minúte si centrovanú loptu Privata Yaoa nešťastne zrazil do vlastnej siete Krčík, Luksch už na zmenu smeru lopty nedokázal zareagovať. Domácich smolný gól nezložil. V 19. minúte nebezpečne hlavičkoval Voško, brankár hostí Chudý vytiahol prvý zo svojich pohotových zákrokov. O dve minúty neskôr mohol na opačnej strane pridať druhý gól Yao, jeho strela zblízka skončila iba na bočnej sieti Lukschovej bránky. V 25. minúte sa Liptáci dočkali vyrovnania. V behu si prihrávku z hĺbky vlastnej polovice prebral Laura, ktorý využil pošmyknutie Chudého a poslal loptu do siete. Vzápätí nebezpečne z vyše 20-metrovej vzdialenosti pohrozil Voško, tentokrát bol brankár Serede pozorný.

Na atraktívny útočný futbal mužstvá po návrate z prestávky nenadviazali. V úvode druhého polčasu za domácich pohrozil kapitán Bartoš tvrdou strelou, ktorú ale Chudý vyrazil. Následnú dorážku zmaril jeho spoluhráč Ljubičič, ktorý si pri odkope takmer strelil vlastný gól. Na ďalšiu súvislejšiu akciu sa čakalo do 75. minúty. Hosťujúci Popovič vyslal z diaľky tvrdý projektil, s ktorým si Luksch s vypätím všetkých síl poradil. Z následného rohového kopu sa hlavou presadil naskakujúci Haša. Proti jeho zakončeniu predviedol brankár Liptovského Mikuláša zákrok zápasu. Záver zápasu sa niesol v nervóznom duchu. Domáci sa napriek snahe do vážnejšej šance už nedostali.

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Na dané počasie, ktoré bolo v Poprade, sa hral výborný futbal. Moje mužstvo dnes odviedlo maximum, bolo to na hranici možností mojich zverencov. Súper má svoju kvalitu, za získaný bod hráčov ďakujem a veľmi si to vážim. Remíza je asi spravodlivá."

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Videli sme veľmi atraktívny zápas z obidvoch strán. Nechýbalo mu nasadenie, bojovnosť a pekné akcie, aj keď terén bol napokon ťažký. Mali sme dobrý vstup do zápasu po šťastnej tečovanej strele. Potom sme spravili chybičku a darovali sme domácim gól, ktorý potom mali výbornú fázu. V druhom polčase ich podržal brankár, rovnako aj nás. Myslím, že remíza 1:1 je zaslúžená."

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina