Priznal sex s 13-ročným dievčaťom: Dvojnásobnému olympijskému šampiónovi hrozí 20 rokov väzenia!

Yannick AgnelYannick Agnel Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

PARÍŽ - Dvojnásobný olympijský víťaz v plávaní Francúz Yannick Agnel, ktorý čelí podozreniu zo znásilnenia neplnoletej, pripustil, že mal s dievčaťom sex. Podľa štátnej zástupkyne ale odmietol, že by údajnú obeť, ktorá je dcérou jeho bývalého trénera Lionela Hortera, k niečomu nútil.

Vyšetrovanie prípadu sa začalo už vlani. K znásilneniu malo dôjsť v roku 2016, keď Agnel aj Naome Horterová pretekali za plavecký klub v Mylhúzach. Sex mali údajne opakovane pri niekoľkých príležitostiach v Španielsku, Thajsku či Brazílii. Vzhľadom k tomu, že dievča malo v tom čase 13 rokov a Agnel 24, bude podľa prokuratúry prípad kvôli veľkému vekovému rozdielu medzi oboma posudzovaný v každom prípade ako znásilnenie a sexuálne napadnutie.

Hrozí mu 20 rokov väzenia

Agnel bol zadržaný minulý týždeň vo svojom parížskom byte a polícia ho vzala do väzby. Podľa zákona, ktorý bol vo Francúzsku prijatý v tomto roku, je akýkoľvek sexuálny styk dospelého s osobou mladšou ako 15 rokov považovaný za znásilnenie a hrozí zaň až 20 rokov väzenia.

Dvadsaťdeväťročný plavec, ktorý pred piatimi rokmi ukončil kariéru, vyhral na OH v Londýne preteky na 200 metrov voľným spôsobom aj krátku štafetu. Je tiež dvojnásobným majstrom sveta.

Viac o téme: Yannick Agnel Lionel Horter Naome Horterová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy