FOTO Belinda Benčičová žiari šťastím: Tá najkrajšia čerešnička na torte za zlatým rokom!

Na snímke členka Tenisového klubu Slovan Bratislava, olympijská víťazka Belinda Benčičová počas tlačovej konferencie 6. augusta 2021 v BratislaveNa snímke členka Tenisového klubu Slovan Bratislava, olympijská víťazka Belinda Benčičová počas tlačovej konferencie 6. augusta 2021 v Bratislave Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BERN - Tenistka Belinda Benčičová a lyžiar Marco Odermatt boli vyhlásení za najlepších športovcov Švajčiarska za tento rok.

Olympijská víťazka vo dvojhre bola spolu s Viktóriou Golubičovou, s ktorou brala v Tokiu deblové striebro, v nominácii aj medzi tímami. Toto ocenenie ale nakoniec získala futbalová reprezentácia, ktorá sa piatykrát v rade kvalifikovala na finálový turnaj majstrovstiev sveta.

Prvá víťazka od čias Hingisovej

Dvadsaťštyriročná Benčičová vyhrala anketu medzi ženami ako prvá tenistka od roku 1997, kedy sa radovala Martina Hingisová. Ocenením zavŕšila vydarenú sezónu, v ktorej sa jej po olympijskom triumfe darilo aj v Pohári Billie Jean Kingovej. V tímovej súťaži doviedla Švajčiarsko cez českú reprezentáciu do finále, v ktorom ale nakoniec triumfovalo Rusko.

Belinda Bencicová sa teší Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Ocenený aj Odermatt

Odermatt v uplynulej sezóne vyhral tri preteky Svetového pohára, deväťkrát bol na stupňoch víťazov a v celkovom hodnotení seriálu skončil druhý. Rovnaká pozícia mu patrila v konečnom poradí slalomu aj obrovského slalomu.

Viac o téme: Švajčiarsko Belinda Benčičová Marco Odermatt Športovkyňa roka 2021