Nórske hádzanárky otočili finálový výsledok: Severanky sa radujú z titulu majsteriek sveta!

Nórske hádzanárky oslavujú zisk titulu majsteriek sveta Nórske hádzanárky oslavujú zisk titulu majsteriek sveta Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

GRANOLLERS – Nórske hádzanárky získali zlaté medaily na majstrovstvách sveta v Španielsku. V nedeľňajšom finále s Francúzskom triumfovali 29:22, keď otočili polčasové skóre 12:16.

Nórky si tak zabezpečili štvrtý titul majsteriek sveta, prvý od roku 2015 a je to už ich celkovo jedenásty cenný kov zo svetových šampionátov (4-4-3). Olympijské víťazky z Tokia Francúzky naposledy vyhrali titul na MS 2017.

Nórske hádzanárky sa radujú Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

hádzaná - finále:
Francúzsko - Nórsko 22:29 (16:12)
najviac bodov: Pineauová 4, Foppová 3 - Reistadová 6, Morková, Bredalová Oftedalová a Brattsetová Daleová po 5. Rozhodovali: Alpaidzeová - Berezkinová (obe Rus.), vylúčené: 4:3, 7 m hody: 5/4 - 2/2.

Nórske hádzanárky oslavujú na Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Úvod zápasu bol vyrovnaný až do stavu 7:7, keď sa sériou piatich gólov dostali do vedenia francúzske hráčky. Nórky v tejto fáze nedokázali odpovedať, prehrávali už aj 10:16, ale do prestávky znížili na rozdiel štyroch gólov. Po zmene strán prevzali iniciatívu a rýchlo sa im podarilo vyrovnať na 16:16. V druhom dejstve pokračovali v tlaku a súperkám odskočili na rozdiel troch gólov 22:19. Od toho momentu už vedenie z rúk nepustili. V závere vyhrávali už o osem gólov, no posledné slovo mali francúzske reprezentantky a znížili na 22:29. Najviac gólov strelila Nórka Henny Reistadová.

Bronz ide do Dánska

Dánske hádzanárky získali bronzové medaily. V nedeľňajšom stretnutí o tretie miesto v Granollers zdolali domáce reprezentantky 35:28, keď po polčase viedli 16:13. Pre Dánky je to prvý cenný kov od roku 2013, keď získali bronz na MS v Srbsku. Španielky nenadviazali na striebro spred dvoch rokov na šampionáte v Japonsku.

o bronz:
Dánsko - Španielsko 35:28 (16:13)
najviac gólov: Burgaardová 7, Jörgensenová a Hansenová po 6 - Berenguerová 6, Camposová Costová 5, Cabralová Barbosová 4. Rozhodovali: A. Konjičanin - D. Konjičanin (obaja BaH.), vylúčené: 3:4, 7 m hody: 5/5 - 5/3.

Viac o téme: Nórsko Francúzsko