Spišská Nová Ves pretrhla víťaznú šnúru Slovana, Poprad si poradil s Novými Zámkami

Na snímke radosť hráčov Spišskej Novej VsiNa snímke radosť hráčov Spišskej Novej Vsi Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v domácom stretnutí 27. kola Tipos extraligy so Spišskou Novou Vsou 3:4. Spišiaci tak pretrhli víťaznú šnúru zverencov Róberta Dömeho, ktorá trvala desať zápasov. O triumfe hostí rozhodol 23 sekúnd pred koncom Branislav Rapáč. Slovan zostal na čele tabuľky, ale jeho náskok pred druhým Zvolenom sa znížil na sedem bodov.

Prvá tretina sa skončila gólovo prekvapujúco v prospech hostí, ale prvú veľkú šancu mal Slovan. Gašpar prihral v 6. minúte puk pred bránu na Kytnára, no tomu sa ani na dvakrát nepodarilo dostať ho za čiaru. Na ďalšiu šancu sa čakalo dlhšie, ale priniesla prvý gól zápasu. Štrauch medzi kruhmi vypálil na bránku a puk trafil rovno do ľavého horného rohu - 0:1. Ďalšiu šancu Spišiakov mal Giľák, ale nenamieril presne. Potom sa dostal k slovu opäť Štrauch a rovnako ako pri prvom góle rozvlnil sieť strelou do hornej časti bránky. Slovan odpovedal v závere prvého dejstva rýchlou akciou, strela Rapuzziho však skončila na brankárovi Melicherčíkovi.

Prostredná tretina začala veľmi svižne, najskôr sa pred Gudlevskisa dostal Giľák, ale trafil iba bočnú sieť. Spišiaci potom hrali prvú presilovku v zápase, ale bránku neohrozili. Rovnakú možnosť dostal v 26. minúte aj Slovan a svojho súpera zamkol v pásme. Po niekoľkých pokusoch MacKenzieho a Yogana sa dostal puk k Haščákovi a kanonier Slovana znížil. Hneď v ďalšom striedaní však "Rysy" zo Spiša strelili tretí gól, Ščurkovi k nemu pomohol aj kus šťastia. Záver druhej tretiny patril domácim, ale Takáč nepremenil samostatný nájazd.

Na snímke tréner Slovana Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Tretia tretina sa niesla v znamení Slovana, ktorý chcel vyrovnať. Prvú šancu mal Jääskeläinen, po ňom to neúspešne skúšal Takáč. Onedlho však vyšla domácim pekná kombinácia, po ktorej Yogan strelil ich druhý gól. Vyrovnanie viselo vo vzduchu, Slovan bol v tretej tretine jasne lepší a vyrovnať sa mu napokon podarilo v 50. minúte po góle Rapuzziho. Ďalšiu šancu mal Haščák, ale záver zasa vzali do rúk hostia. Najskôr si vytvorili tlak v pásme, ktorý ešte Slovan ustál, ale 23 sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe Spišiakov Rapáč.

HC Slovan Bratislava - HK Spišská Nová Ves 3:4 (0:2, 1:1, 2:0)
Góly: 29. Haščák (Yogan), 48. Yogan (Beňo, Haščák), 50. Rapuzzi (Haščák, Yogan) - 13. Štrauch (Vrábeľ, Ordzovenský), 16. Štrauch (Tyczynski, Hamráček), 30. Ščurko (Giľák, Petgrave), 60. Rapáč (Kuru). Rozhodovali: Adamec, Müllner – Hercog, Gegáň, vylúčení: 2:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovan: Gudlevskis – MacKenzie, Breton, Golian, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Gašpar, Kytnár, Sukeľ – Šotek, Bezák, Urbánek
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Petgrave, Atwal, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Česánek – Giľák, Salituro, Ščurko – Rapáč, Kuru, Nieminen – Hamráček, Vrábeľ, Štrauch – Vartovník, Tyczynski, Tomala

Poprad zdolal Nové Zámky

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v pondelkovom zápase 27. kola Tipos extraligy nad HC Micron Nové Zámky 3:0 a dosiahli tretiu výhru po sebe. Zámky ťahajú trojzápasovú šnúru prehier.

Poprad sa proti Novým Zámkom dlho nevedel presadiť. Na prvý gól sa čakalo do 11. minúty, keď skórovala štvrtá formácia "kamzíkov". Petráš s Kundrikom vydolovali puk v rohu klziska, ktorý následne smeroval medzi kruhy na Mateja Paločka a ten strelou na lapačku prekonal kanadského brankára hostí Bakalu. Na opačnej strane sa peknou individuálnou akciou prezentoval Ondrušek. Jeho prihrávka pred bránku ale nenašla pripraveného adresáta. V závere prvého dejstva mal gól na hokejke v presilovej hre kapitán Popradu Svitana, Bakala ale predviedol pohotový zákrok lapačkou.

Rozháranú hru predvádzali obe mužstvá aj v druhej tretine. Najväčšou prekážkou pre domácich bol výborne chytajúci brankár Nových Zámkov Bakala, ktorý postupne zlikvidoval gólové príležitosti Ullyho, Svitanu aj Vandasa. Popradčania odskočili na rozdiel dvoch gólov v 39. minúte, keď svoju šikovnosť ukázal Mlynarovič. Najprv si hokejkou zo vzduchu sklepol strieľanú prihrávku a druhým dotykom poslal puk pod hornú žŕdku bránky - 2:0.

Recept na brankára hostí hľadali Popradčania aj v poslednej časti hry. Dvakrát po sebe si zuby na Bakalovi vylámal vo vyložených šanciach Ully. Hostia sa dve minúty pred koncom riadnej hracej doby odhodlali ku hre bez brankára. Do opustnej bránky Nových Zámkov spečatil výhru domáci Vandas. Popradský brankár Marek Čiliak si udržal druhé čisté konto v sezóne.

HK Poprad - HC Micron Nové Zámky 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Paločko (Petráš, Kundrik), 39. Mlynarovič (Livingston, Brejčák), 59. Vandas (Dalhuisen). Rozhodovali: Korba, Hronský – Bogdaň, Šefčík, vylúčení: 7:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra uspela v Michalovciach

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 27. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Vďaka tomu navýšili náskok na svojho súpera na tri body a priebežne sú na 3. mieste tabuľky. Hráči Michaloviec, ktorí prehrali všetkých šesť decembrových zápasov, sú štvrtí.

Úvod zápasu priniesol dve presilovky Nitry a jednu Michaloviec, ale obrany oboch tímov situáciu zvládli. V 11. minúte hosťom vyšlo prečíslenie, keď domáci brankár síce vyrazil strelu Bodáka, no nepokrytý Baláž dorazil puk do bránky - 0:1.

Hostia sa v prvej tretine prezentovali aktívnym korčuľovaním, ktorým robili domácim problémy. Útočník Nitry Šramaty vzal za bránkou domácich puk Stripaovi, posunul ho Drábekovi, ktorý v 23. minúte upravil na 0:2. Nitrania boli na koni, no Michalovce sa ešte v druhej časti vrátili do zápasu. Stripaiova strela v 32. minúte skončila na žŕdke nitrianskej bránky, no v presilovke v 38. minúte znížili na 1:2. Presadil sa Buc, keď dorazil Stripaivu strelu.

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR – Roman Hanc

V 45. minúte si Nitrania vytvorili tlak v presilovke a dve sekundy po návrate vylúčeného kapitána domácich Suju sa presadil Holešinský, keď prestrelil Williamsa - 1:3. Od polovice tretej časti domáci vystupňovali tlak, v závere sa dostali aj k hre bez brankára, počas ktorej Žitný zblízka dorazil puk za O´Connora. Domácim však ostalo iba 38 sekúnd na vyrovnaniu, no k tomu ich už Nitrania nepustili.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 38. Buc (Stripai, Pavlin) - 11. Baláž (Bodák, Varga), 23. Drábek (Šramaty, Rais), 47. Holešinský (Švarný, Baláž). Rozhodovali: Novák, Žák - Šoltés, Kacej, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zvolen bodoval v Liptovskom Mikuláši

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v pondelkovom dueli 27. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3. Domáci v tretej tretine síce dokázali vyrovnať z 1:3 na 3:3, no majster v závere vydoloval výhru. Rozhodujúci gól strelil 103 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Nick Saracino. Zvolenčania si poistili druhú priečku v tabuľke, Liptáci po tretej prehre za sebou zostanú po 27. kole na poslednom 12. mieste.

Po úvodnej hluchej päťminútovke nabrala hra od 6. minúty rýchly spád. Tímy otvorili obrany a v priebehu troch minút a 53 sekúnd padli tri góly. Skóre otvorili Zvolenčania, keď po vyhratom buly Kriegera v útočnom pásme namieril presne pod hornú žŕdku Leskinen. Domáci odpovedali bleskovo, po prihrávke Handlovského vyrovnal strelou z prvej Haluška. Hostia však na začiatku 10. minúty opäť viedli po presilovkovom zásahu Zuzina. V 16. minúte mohli dať Liptáci druhý gól, keď Leskinen zastavil unikajúceho Obdržálka iba za cenu faulu, no z nariadeného trestného strieľania trafil skúsený český útočník iba betón brankára Rahma.

V druhej časti pokračovala snaha domácich o vyrovnanie. Po zaváhaniach zvolenskej defenzívy mal dve veľké šance Paločko, no ani na dvakrát neprekonal Rahma. Hornú žŕdku bránky hostí potom opečiatkoval Hovorka. Hostia kopili chyby pri rozohrávke, no držali si vedenie vďaka Rahmovi, ktorý sa vytiahol aj v 38. minúte pri zakončení Obdržálka.

Namiesto pokračujúceho ofenzívneho úsilia Liptákov však prišiel v 3. tretine tretí gólový úder majstra. Po kombinácii Viedenského, Zuzina a Puliša si posledný menovaný vychutnal zblízka Vošvrdu a zvýšil na 3:1. V 50. minúte mohol definitívne rozhodnúť Stupka, no z brejku trafil iba pravú žŕdku. Mikuláš vsadil všetko na jednu kartu a vystupňoval svoj nápor, ktorý mal aj gólové vyústenie. Najprv v početnej výhode znížil z dorážky Varttinen a v 57. minúte sa o vyrovnanie postaral gólom do poloodkrytej bránky Obdržálek, ktorý konečne odklial streleckú smolu. Liptáci sa radovali iba chvíľu. V závere totiž poľavili v koncentrácii a 103 sekúnd pred koncom nechali skórovať Saracina, ktorý rozhodol o triumfe HKM. Pri záverečnej neúspešnej power play domácich spečatil víťazstvo Zvolena Puliš, ktorý poslal puk cez celé klzisko do prázdnej bránky - 3:5.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
Góly: 8. Haluška (Handlovský), 51. Varttinen (Kriška, Ventelä), 57. Obdržálek (Paločko, Salija) - 6. Leskinen (Saracino, Krieger), 10. Zuzin (Mikúš, Puliš), 47. Puliš (Viedenský, Zuzin), 59. Saracino (Kubka), 59. Puliš (Rahm). Rozhodovali: Stano, Jobbágy - Janiga, Frimmel, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Prešov doma triumfoval nad Trenčínom

Hokejisti HC GROTTO Prešov zvíťazili v 27. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 3:1. Lepší štart do zápasu mali Prešovčania, ktorých poslal do vedenia v 9. minúte Klíma, keď prestrelil Valenta - 1:0. V 12. minúte bolo rušno okolo domáceho brankára Bespalova, ktorý si však poradil so strelou Kudlu aj dorážkou Rehuša. V prvej tretine zaujala aj potýčka Ťavodu s Lemckem.

V úvode druhej tretiny mali sľubné šance na vyrovnanie Tybor aj Kudla, ale Bespalova neprekonali. Trenčania v 34. minúte nevyužili presilovku, no domáci svojou početnou výhodou o štyri minúty nepohrdli. Strela obrancu Růžičku viackrát zmenila smer a do bránky ju tečoval Šimun - 2:0.

Dôležitý gól na 3:0 dosiahli domáci v 44. minúte, keď na začiatku tretej časti nevyužili dve sľubné príležitosti, no Michnáč už prestrelil Valenta. Hostia dlho nevedeli nájsť recept na pozornú obranu Prešova na čele s rozchytaným Bespalovom. Ten prišiel o čisté konto v 59. minúte. Trenčania sa odhodlali k hre so šiestimi hráčmi, z ktorej vyťažili gól Berishu na konečných 3:1.

HC GROTTO Prešov - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 9. Klíma (V. Fekiač), 38. Šimun (Růžička, Michnáč), 44. Michnáč (Lialka, Šimun) - 59. Berisha (Lemcke, Kudla). Rozhodovali: Kalina, Moller - Stanzel, Jurčiak, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Viac o téme: HK Poprad HC Slovan Bratislava HK Spišská Nová Ves