VIDEO V NHL sa odohral len jediný zápas: Dallas zdolal divochov aj bez Sekeru

Hráči Dallasu oslavujú gólHráči Dallasu oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez)

DALLAS - V jedinom nočnom stretnutí zámorskej NHL zvíťazili hokejisti Dallasu v zostave bez slovenského obrancu Andreja Sekeru nad Minnesotou 7:4. Líder Západnej konferencie sa trápi, prehral už štvrtý duel za sebou.

“Sedem gólov, sedem strelcov, to je skvelá rovnováha. Celý rok hovorím, že potrebujeme mať rozloženú silu na všetky formácie,” povedal pre nhl.com tréner Stars Rick Bowness. Miro Heiskanen a Jamie Benn pridali ku gólu aj asistenciu, brankár Jake Oettinger zaznamenal 19 zásahov. Dallas vyhral druhýkrát za sebou po tom, ako mal sériu piatich neúspechov.

Dallas viedol po rýchlych góloch Joea Pavelskiho a Esu Lindella už v 4. minúte 2:0. “Dostať dva góly z prvých dvoch striel nie je štart, aký si predstavujete,” povedal brankár Wild Cam Talbot, ktorý inkasoval šesť gólov naposledy pred viac ako dvomi rokmi 17. novembra proti Vegas. Fínsky obranca Lindell zvýšil na 2:0 v oslabení, bol to jeho prvý gól od 17. apríla, na presný zásah čakal 52 zápasov. Napriek zlému štartu hostia vyrovnali na 2:2 a neskôr ešte znížili na 3:4, ale na Stars viac zbraní nenašli.

“Mali sme zlý štart, ale nevzdávali sme sa a bojovali sme do konca,” povedal tréner “divochov” Dean Evason, ktorý Talbota odvolal z bránky 9 a pol minúty pred koncom tretej tretiny za stavu 3:6. “Prehrávali sme o tri góly, nebolo na čo čakať. Naša šanca bola skracovať si striedania a ísť na doraz,” dodal Evans. Minnesota ešte znížila na 4:6, ale posledné slovo mal Benn a do prázdnej bránky spečatil úspech finalistu z roku 2020. Za hostí strelil Kevin Fiala dva góly, Kirill Kaprizov nazbieral tri body za gól a dve asistencie.

Súboj medzi Dallasom a Minnesotou bol jediným, ktorý ostal z pôvodného programu. Ďalšie štyri zápasy vedenie NHL pre COVID-19 odložilo.

Dallas Stars – Minnesota Wild 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)
Góly: 2. Pavelski (Robertson, Heiskanen), 4. Lindell, 17. Seguin (Gurianov, Benn), 29. Hintz (Klingberg, Robertson), 43. Peterson (Gurianov), 44. Heiskanen (Raffl), 59. Benn (Faksa) - 6. Hartman (Kaprizov, Zuccarello), 16. Fiala (Foligno), 38. Kaprizov (Zuccarello, Goligoski), 56. Fiala (Hartman, Kaprizov). Brankári: Oettinger - Talbot, strely na bránku: 29:23, 18.237 divákov.

Viac o téme: Andrej Sekera Dallas Stars Minnesota Wild