Petra Vlhová má po včerajšku lepší pocit: Určite je to lepšie... Všetko je otvorené!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola obrovského slalomu Svetového pohára vo francúzskom stredisku CourchevelSlovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola obrovského slalomu Svetového pohára vo francúzskom stredisku Courchevel Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

COURCHEVEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení úvodnej pätnástky 1. kola stredajšieho obrovského slalomu Svetového pohára na piatom mieste. Vo francúzskom Courcheveli zaostávala o 59 stotín sekundy za vedúcou Švédkou Sarou Hectorovou. Priebežne druhá bola domáca Tessa Worleyová (+0,11), tretia priečka patrila víťazke utorkového "obráku" Američanke Mikaele Shiffrinovej (+0,34).

Dvadsaťšesťročná slovenská reprezentantka rovnako ako v utorok otvorila preteky so štartovým číslom 1. Od úvodu si - až na menšie zaváhanie po prvom medzičase - držala líniu a nastavila konkurencieschopné medzičasy. V zavretých bránach trochu viac tlačila na lyže a neskoro uvoľňovala oblúk, do dolnej časti však zobrala vysokú rýchlosť. "Včera som z prvej jazdy nemala dobrý pocit, dnes som išla trochu lepšie, aj keď tam boli chyby. Keď má človek na štarte jednotku, nemá sa s kým porovnávať. Určite je to však lepšie ako v utorok, odstup je menší, všetko je otvorené. Nerobila som výrazné chyby, možno v niektorých pasážach som išla priamo na brány a v podstate všetko robila za bránou. Tým som stratila určitý čas," povedala Vlhová pre JOJ Šport.

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy