Jeho nehoda spustila kontroverzný záver sezóny: Latifimu sa vyhrážali aj smrťou!

Nicholas LatifiNicholas Latifi Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

BRATISLAVA - Kanadský pilot Nicholas Latifi, ktorého havária vo Veľkej cene Abú Zabí viedla ku kontroverznému záveru sezóny F1, čelil na sociálnych sieťach nadávkam a vyhrážkam smrťou. Jazdec Williamsu to uviedol na svojom webe po tom, čo si dal od sociálnych médií na viac ako týždeň radšej pauzu.

"Dostal som na svojich účtoch tisíce správ. Väčšina z nich mi vyjadrovala podporu, ale bolo tam tiež množstvo nenávisti a nadávok," uviedol Latifi. "Už sme mnohokrát videli vo všetkých možných športoch, že jeden incident v nevhodný okamih vyvolá úplne prehnané reakcie a dostane to najhoršie z ľudí, ktorí si hovoria 'fanúšikovia'. Ale šokoval ma extrémny tón nenávisti, hlúposti a dokonca vyhrážky smrťou, ktoré som dostal."

Predminulú nedeľu v záverečnej fáze Grand Prix Abú Zabí po Latifiho nehode vyšiel na trať safety car a následné rozhodnutia riaditeľstva pretekov dali možnosť Maxovi Verstappenovi predbehnúť v poslednom kole doterajšieho lídra Lewisa Hamiltona. Britský pilot Mercedesu pred Latifiho nehodou viedol s pohodlným jedenásťtisekundovým náskokom a smeroval za ôsmym titulom, vďaka víťazstvu vybojovanému v závere sa ale nakoniec radoval z premiérového triumfu Holanďan Verstappen z tímu Red Bull.

Viac o téme: Red Bull Lewis Hamilton Williams Mercedes Veľká cena Abú Zabí Max Verstappen Nicholas Latifi Michael Masi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy