Dvojnásobná olympijská víťazka prišla o hry v Pekingu: Súperku urážala a úmyselne zrazila

Dvojnásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Sim Sok-hiDvojnásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Sim Sok-hi Zdroj: SITA/AP/Koh June-beom/Newsis

SOUL - Dvojnásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Sim Sok-hi bola suspendovaná na dva mesiace, čo pre ňu prakticky znamená neúčasť na februárových ZOH v Pekingu. Kórejská korčuliarska únia dvadsaťštyriročnú pretekárku potrestala v prípade podozrenia, že na hrách v Pjongčangu 2018 úmyselne zrazila svoju rivalku z národného tímu.

Sim Sok-hi sa môže proti utorkovému rozhodnutiu disciplinárnej komisie odvolať na národný olympijský výbor alebo civilný súd. Kórejská korčuliarska únia však uviedla, že ani v prípade úspešného odvolania nie je povinná jej dištanc zrušiť či skrátiť. Olympijské hry v Pekingu sa začnú 4. februára, pričom už 24. januára Kórejčania chcú nahlásiť svoju nomináciu pre súťaže v shorttracku.

Národná korčuliarska únia začala Sim Sok-hi vyšetrovať na začiatku októbra po tom, čo médiá zverejnili jej tri roky staré textové správy, v ktorých v konverzácii s koučom urážala svoje dve reprezentačné kolegyne. Tiež naznačila, že jednu z nich Čche Min-čong úmyselne v pretekoch zrazí.

Ku kolízii medzi dvoma kórejskými rýchlokorčuliarkami skutočne v súťaži na 1000 metrov v Pjongčangu došlo a Sim Sok-hi bola diskvalifikovaná. Čche Min-čong bola klasifikovaná ako štvrtá.

Kórejská korčuliarska únia už v októbri vyradila dvojnásobnú olympijskú šampiónku v štafete a jedenásťnásobnú majsterku sveta z tímu. Teraz uviedla, že neexistujú dôkazy o tom, že súperku zrazila úmyselne. Trest však Sim Sok-hi dostala za to, že svojimi textovými správami spôsobila verejnú kritiku a podryla dôstojnosť ostatných športovcov. Tréner, s ktorým si písala, dostal šesťmesačný dištanc.

Viac o téme: Rýchlokorčuľovanie Sim Sok-hi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy