Olympiáda sa kvalitatívne vyrovná: Peking bez hráčov NHL je šanca pre ďalších, tvrdí Šatan

Na snímke prezident SZĽH Miroslav ŠatanNa snímke prezident SZĽH Miroslav Šatan Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan očakával, že olympijský turnaj v Pekingu bude napokon bez hráčov z NHL. Vedenie profiligy sa už podľa zámorských médií na tom dohodlo s hráčskou asociáciou NHLPA, čaká sa len na oficiálne oznámenie. Dôvodom je pandémia koronavírusu, množiace sa pozitívne prípady a odložené zápasy v NHL.

"Náznaky v poslednom čase boli a takýto výsledok sa očakával. Je to na škodu veci. Olympiáda by mala mať najlepších hráčov. Sám si to ako hráč pamätám. Malo to cveng. Ale aj bez hráčov NHL bude olympiáda zaujímavá a opäť sa môžu udiať prekvapenia ako naposledy v prípade Nemecka. Je to obrovská šanca pre hráčov z Európy a my by sme radi boli jedným z tých prekvapení," povedal Šatan pre web hockeyslovakia.sk.

Generálny manažér reprezentácie vie, že bez hráčov NHL stratí každý tím na kvalite: "Tie najsilnejšie hokejová krajiny strácajú viac ako stratíme my. Olympijský turnaj sa kvalitatívne vyrovná. My sa budeme snažiť byť pozitívnym prekvapením."

Prídu hráči z AHL?

Detaily dohody medzi NHL a NHLPA by mali byť známe v najbližších hodinách. Vedenie slovenského tímu by však smerom k ZOH mohlo pomýšľať na hráčov z AHL. "Špecifiká dohody zatiaľ nevieme. Ak by to bolo možné a obmedzenia by sa nevzťahovali na hráčov AHL, určite sa budeme snažiť o vybavenie výnimky pre našich hráčov, ktorí pôsobia v AHL a majú záujem ísť na olympiádu," vysvetlil Šatan.

Na ZOH budú hráči NHL chýbať druhýkrát za sebou. V roku 2018 v Pjongčangu sa pod piatimi kruhmi tiež nepredstavili. Pôvodne sa síce NHL s NHLPA aj Medzinárodnou hokejovou federáciou dohodli na účasti hráčov na ZOH 2022 aj 2026, vedenie NHL však pre koronavírus muselo v tejto sezóne odložiť už 50 zápasov a aj zo strachu pred šíriacim sa variantom omikron sa teraz dohodli, že najprestížnejší hokejový turnaj bude bez hráčov zámorskej profiligy.

Viac o téme: NHL SZĽH NHLPA ZOH v Pekingu 2022. Miroslav Šatan
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy