VIDEO Cyklistu zrazilo auto, vodič ušiel z miesta nehody: Výbava sa dá vymeniť, ale život nie

Daniel Arroyave CanasDaniel Arroyave Canas Zdroj: Profimedia

BOGOTA - Kolumbijský cyklista Daniel Arroyave Canas z tímu EF Education-Nippo skončil tréning so zraneniami a zdemolovaným bicyklom. Zarážajúce ale je, že vodič auta, ktoré pretekára zrazilo, z miesta nehody ušiel bez toho, aby mu pomohol.

Kolumbijský cyklista sa stal obeťou nehody počas tréningovej jazdy v kolumbijskom regióne Antioquia. Arroyave po náraze auta našťastie neutrpel vážnejšie zranenia a viac to v tomto prípade schytal jeho bicykel. "Dnes som to bol ja, zajtra to môže byť niekto iný a môže to byť stratený život. Výbava sa dá vymeniť, ale život nie. Chcel by som vyzvať ľudí, aby na seba dávali pozor. Všetci zdieľame tú istú cestu," povedal po nehode 21-ročný pretekár tímu EF Education-Nippo.

Vyviazol s tržnými ranami

Spolu s ním sa tréningu zúčastnili aj ďalší dvaja cyklisti, fotografie z nehody zachytávajúce zranenia Kolumbijčana boli zverejnené na sociálnej sieti. Z nich jasne vidno, že cyklista utrpel len menšie tržné rany a povrchové zranenia, ale horšie dopadol jeho bicykel. "Vďaka bohu, že to nie je nič vážne. Som v poriadku. Mám len nejaké tržné rany,“ dodal pretekár, ktorý absolvoval svoju prvú z dvoch sezón s tímom EF Education-Nippo. Na pretekoch Okolo Poľska skončil štvrtý vo vrchárskej klasifikácii, pred dvoma rokmi bol na domácom šampionáte piaty v časovke jednotlivcov do 23 rokov a v nasledujúcom roku vyhral kolumbijský titul U23 v cestných pretekoch.

Viac o téme: EF Education-Nippo Daniel Arroyave Canas
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: Športky