VIDEO Penaltová dráma na Anfielde: Liverpool s náhradníkmi dokonal veľký pohárový obrat!

Wilfred Ndidi, Harvey Barnes a Takumi MinaminoWilfred Ndidi, Harvey Barnes a Takumi Minamino Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool sa prebojovali do semifinále anglického Ligového pohára.

V stredajšom zápase štvrťfinále prehrávali na vlastnom štadióne po prvom polčase s Leicestrom City 1:3, aj bez viacerých kľúčových hráčov však dokázali po zmene strán vyrovnať a v jedenástkovom rozstrele uspeli 5:4. Japonský krídelník Takumi Minamino vyrovnal na 3:3 v piatej minúte nadstaveného času.

Takumi Minamino a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Londýnska Chelsea zvíťazila na pôde Brentfordu 2:0, postúpil aj Tottenham Hotspur domácim triumfom nad West Hamom United 2:1.

štvrťfinále Ligového pohára:

FC Brentford - FC Chelsea 0:2 (0:0)
Góly: 80. Jansson (vlastný), 85. Jorginho (z 11 m)

FC Liverpool - Leicester City 3:3 (1:3), 5:4 v jedenástkovom rozstrele
Góly: 19. Oxlade-Chamberlain, 68. Jota, 90.+5 Minamino - 9. a 13. Vardy, 33. Maddison

Tottenham Hotspur - West Ham United 2:1 (2:1)
Góly: 29. Bergwijn, 34. Moura - 32. Bowen

Viac o téme: Leicester City Liverpool FC