Sezóna, na ktorú nezabudne: Max Verstappen sa dočkal ďalšej pocty

Holandský pilot F1 Max VerstappenHolandský pilot F1 Max Verstappen Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

AMSTERDAM - Nový kráľ formuly 1 Max Verstappen podľa očakávania vyhral anketu Športovec roka v Holandsku. Trofej získal už druhýkrát, pred piatimi rokmi uspel v 19 rokoch ako prvý holandský víťaz Veľkej ceny. Ženskú kategóriu ovládla dvojnásobná olympijská víťazka z Tokia atlétka Sifan Hassanová.

Dvadsaťštyriročný rodák z Belgicka Verstappen vybojoval titul šampióna v poslednom kole záverečných pretekov MS v Abú Zabí. Pilot Red Bullu tak nedovolil britskému rivalovi Lewisovi Hamiltonovi získať rekordné ôsme celkové prvenstvo.

Slávnostného vyhlásenia v Haarleme sa v stredu Verstappen nezúčastnil, je na dovolenke. Cenu za neho prevzal otec Jos. "Max nemal chvíľu silu vôbec niečo robiť. Bol po náročnom roku a mnohých povinnostiach naozaj unavený," povedal Jos Verstappen.

O štyri roky staršia rodáčka z Etiópie Hassanová tiež vyhrala anketu druhýkrát. Predvlani ako prvá bežkyňa ovládla na svetovom šampionáte netradičnú kombináciu pretekov na 1500 a 10.000 metrov. Tento rok na hrách v Tokiu vyhrala päťku, desiatku a navyše pridala bronz z tisícpäťstovky.

Viac o téme: Holandsko Max Verstappen Sifan Hassanová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy