Ďalšia rana pre zimnú olympiádu: Do Pekingu nepocestuje dvojnásobná zlatá medailistka

Ingvild Flugstad ÖstbergováIngvild Flugstad Östbergová Zdroj: TASR/AP - Karl-Josef Hildenbrand

OSLO - Dvojnásobná olympijská víťazka v behu na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová sa kvôli zdravotným problémom nezúčastní hier v Pekingu. Tridsaťjedenročná Nórka nebude štartovať ani na blížiacej sa Tour de Ski.

Víťazka celkového hodnotenia Svetového pohára Östbergová sa v novembri po takmer dvojročnej pauze vrátila do reprezentácie. Výsledky jej fyzických testov ale po záťaži nevykázali také hodnoty, aby mohla ďalej pretekať.

"Jej zdravotná situácia jej neumožňuje pokračovať v lyžiarskom programe. Ingvild si musí dať dlhšiu pauzu od pretekania, čo znamená, že olympijské hry sú v jej prípade bohužiaľ na programe príliš skoro," uviedol šéflekár Nórskeho lyžiarskeho zväzu Öystein Andersen.

Östbergová po comebacku absolvovala v SP tri preteky na 10 km a jej najlepším výsledkom bolo ôsme miesto v Davose. "Strašne som kvôli tomu drela, robila som, čo som mohla, cítila som sa dobre a lyžovanie ma bavilo. Moje sny sú zničené a nezostáva mi než hľadieť do budúcnosti," povedala víťazka 17 individuálnych pretekov SP.

Östbergová v Soči 2014 získala olympijské zlato v šprinte dvojíc, o štyri roky neskôr v Pchjongčchangu sa podieľala na triumfe nórskej štafety. Je tiež majsterkou sveta v šprinte dvojíc z Faluna 2015 a zo ZOH a MS má celkom deväť medailí.

Viac o téme: Ingvild Flugstad Östbergová Peking 2022
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Reuters
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy