VIDEO Českí hokejisti prehrali s favorizovanou Kanadou, Fíni otvorili šampionát triumfom

Radosť hráčov Kanady po strelenom góleRadosť hráčov Kanady po strelenom góle Zdroj: TASR/AP/Jason Franson

EDMONTON - Fínski hokejisti do 20 rokov uspeli v otváracom stretnutí juniorských MS v Kanade. V nedeľnom zápase A-skupiny v Edmontone zdolali nemeckých rovesníkov 3:1. Dva góly strelil Samuel Helenius.

Domáca Kanada vstúpila do turnaja výhrou 6:3 nad Českom. Česi v prvej tretine síce inkasovali ako prví, potom ale dali tri góly a viedli 3:1. Domáci favorit ešte do konca prvej tretiny vyrovnal a potom trestal české fauly. Dal tri góly v početnej výhode, z toho dva v presilovkách 5:3.

MS20 - A-skupina:

Česko - Kanada 3:6 (3:3, 0:2, 0:1)
Góly: 8. Gut (Brabenec, Kulich), 12. Novák (Jiříček, Ivan), 13. Svozil (Gut) – 4. McTavish, 13. Power, 20. Sebrango (Perfetti, Bedard), 29. Power (Perfetti, Bourque), 31. Power (McTavish, Perfetti), 54. Zellweger (Cormier, Neighbours)

Fínsko - Nemecko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Helenius (Lambert), 28. Määttä (Heimosalmi, Puutio), 48. Helenius (Lambert, Koivunen) – 24. Münzenberger

Rusko – Švédsko 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Góly: 37. Svečkov (Čibrikov, Tankov), 45. Mičkov (Demidov), 46. Mičkov (Smirnov, Demidov) – 6. Olausson (Holtz, Grans), 28. Edvinsson, 35. Andrae (Grans, Eklund), 44. Holtz (Eklund, Andrae), 52. Niederbach (Torgersson), 60. Ljungman (Edvinsson)