Hádzanári sú naplno v príprave na majstrovstvá Európy: Chceme klásť dôraz na dve veci

Hádzanári SlovenskaHádzanári Slovenska Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka privítal na nedeľnom zraze v rámci prípravy na ME 18 hráčov z 21-člennej nominácie. Chýbali mu traja legionári pôsobiaci v Nemecku – Tomáš Urban, Dominik Kalafut a Martin Potisk, ktorí si v závere víkendu plnili klubové povinnosti. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

„Trio hráčov z Nemecka čaká v pondelok cesta na Slovensko, najneskôr v utorok už budú s nami trénovať. Zatiaľ absentuje aj tréner brankárov Miloš Putera, ktorý má v Lipsku ešte v utorok zápasové povinnosti,“ poznamenal Kukučka pre oficiálnu stránku SZH. Slováci už absolvovali prvý z ôsmich tréningov naplánovaných na sústredenie trvajúce do štvrtka 30. decembra. Kouč SR nemohol ešte využiť všetkých hráčov. „Lukáš Urban pauzoval pre problémy so šľachou na chodidle. Ešte by potreboval týždeň pokoj, dnes skúšal klusať. V jeho prípade uvidíme, ako sa to bude vyvíjať deň po dni. Chcel by som, aby v závere sústredenia zaberal naplno, prípadne potom by bola ešte posledná šanca 3. januára. Času však nie je nazvyš a potrebujeme, aby hráči boli už v najvyššom nasadení. Marián Žernovič má ľahko poranenú nohu, preto mal v nedeľu úľavu a robil cvičenia s fyzioterapeutom Mikulášom Jakabom. Martin Slaninka nedávno prekonal koronavírus, našťastie, nemal ťažký priebeh. V pondelok ho čakajú ešte nejaké vyšetrenia, či je v poriadku, ale cíti sa v pohode. Na úvodnom tréningu sa len rozcvičil a zastrieľal si na bránku. Nikto ďalší sa nesťažoval na zdravotné problémy,“ zhrnul kormidelník slovenského tímu aktuálny stav v kádri.

Bez prípravného zápasu

Slováci v tejto fáze prípravy nemajú v pláne prípravný zápas, ale vynahradia si to na tréningoch. „Dôraz chceme klásť na dve veci a každá z nich sa skladá z dvoch častí. Zameriame sa na to, aby obrana bola stabilnejšia. K našej klasickej 0-6 chceme mať pripravený aj jeden ďalší variant. V útoku som vyselektoval akcie. Je ich menej, ale chcem, aby sme si ich lepšie nacvičili, zlepšili načasovanie… Káder budeme deliť na rôzne partie, ktoré budú hrať medzi sebou. Aj touto formou budeme simulovať zápasy, prítomní budú aj rozhodcovia,“ vysvetlil Kukučka.

V januári bude pokračovať v príprave už len 18 hráčov. "Aj chlapcom som povedal, že teraz majú poslednú šancu zabojovať o nomináciu. Po poslednom tréningovom zápase určíme finálny káder, ktorý sa stretne 3. januára," dodal Kukučka, ktorého zverencov otestujú pred ME ešte v dvojzápase Rakúšania (6. a 8. januára). "Začína sa nám posledná fáza prípravy na šampionát. Už nezostáva veľa času, preto ho plánujeme využiť  najlepšie, ako vieme.  Tréningy budú určite zamerané na nacvičovanie obrannej a predovšetkým útočnej fázy, lebo hlavne na nej musíme zapracovať. Zároveň budeme študovať videoanalýzu našich súperov. Takže tréningy budú nastavené aj podľa toho. Všetci sa tešíme, že majstrovstvá Európy sú už tu. Tlak sa zvyšuje, ale musíme sa s tým popasovať. Čakajú nás domáce ME a musíme zabojovať najmä ako kolektív. Tak budeme silnejší a verím, že aj úspešnejší. Ideme od zápasu k zápasu. Tímy, ktoré proti nám stoja, sú naozaj vynikajúce. Dúfam, že ľudia budú môcť prísť do haly, aby nám pomohli k lepším výkonom. Samozrejme, postup zo skupiny by bola veľká vec, ale k tej máme ešte veľmi ďaleko," povedal v tlačovej správe kapitán Ľubomír Ďuriš.

Oficiálnymi partnermi ME budú Slovnaft so svojou materskou spoločnosťou, Skupinou MOL.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie v Bratislave (26. – 30. 12. 2021):

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (BM Ángel Ximénez Puente Genil/Šp.)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Hniďák (HC Burgenland/Nem.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Tomáš Rečičár, Oliver Rábek (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (HK Košice)

Viac o téme: Slovensko Peter Kukučka
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy