Česká davdsiatka prehrala aj druhý zápas na MS, Fínsko deklasovalo outsiderov turnaja

Vpravo český brankár Jan Bednář sa pozerá na hráčov Nemecka, ktorí oslavujú gólVpravo český brankár Jan Bednář sa pozerá na hráčov Nemecka, ktorí oslavujú gól Zdroj: TASR/AP/Jason Franson

EDMONTON - Ruskí hokejisti do 20 rokov si na juniorských MS v Kanade pripísali prvé víťazstvo. Vo svojom druhom vystúpení v "slovenskej" B-skupine zdolali v Red Deere švajčiarskych rovesníkov 4:2. Základ úspechu položili už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

Fínski hokejisti do 20 rokov uspeli aj v druhom vystúpení na juniorských MS v Kanade. V pondelňajšom zápase A-skupiny v Edmontone deklasovali rakúskych rovesníkov 7:1. Na konte majú plný počet 6 bodov a skóre 10:2.

V A-skupine prehrali Česi aj svoj druhý zápas, keď podľahli Nemcom 1:2 po predĺžení. Triumf Nemecka zariadil dvomi gólmi Alexander Blank, víťazný strelil v druhej minúte predĺženia.

MS20 - A-skupina:

Rakúsko - Fínsko 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Góly: 26. Urbanek (Auer, Thaler) – 4. Koivunen (Lambert, Helenius), 19. Helenius (Koivunen), 25. Simontaival (Määttä, Aho), 27. Väisänen (Aho, Päivärinta), 49. Koivunen (Lambert, Puutio), 51. Niemelä (Määttä, Nurmi), 55. Lambert

Austria vs Finland - 2022 IIHF World Junior Championship from IIHF on Vimeo.

Nemecko - Česko 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 25. Blank (Rutkowski, Münzenberger), 62. Blank (Dziambor, Leonhardt) - 36. Myšák (Špaček, Novák)

Rusko - Švajčiarsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Góly: 8. Jurov (Čibrikov), 16. Zlodejev (Didkovskij), 18. Ťutnev (Savikov, Jurov), 52. Mičkov (Demidov, Chusnutdinov) - 19. Biasca (Sidler, Fahrni), 59. Ritzmann (Allenspach)