VIDEO Slovenským fanúšikom tuhla krv v žilách: Švédsky tvrďas brutálne fauloval našu hviezdičku!

Šimon NemecŠimon Nemec Zdroj: Profimedia

RED DEER - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov smolne prehrali aj vo svojom druhom zápase na juniorských MS. V noci na utorok podľahli v Red Deere favorizovaným Švédom 0:3 a to aj napriek tomu, že v početnosti striel sme favorizovaného súpera vysoko prestrieľali.

Slovenským fanúšikom v záverečnej časti hry poriadne zodvihol tlak nešetrný zákrok švédskeho hokejistu Lea Lööfa, ktorý brutálnym hitom na hlavu našej 17-ročnej hviezdičky knokautoval Šimona Nemca, ktorý by ale mal byť po tvrdom zákroku v poriadku. 19-ročný Švéd po opätovnom zhliadnutí zákroku od rozhodcu inkasoval päťminútovú penalizáciu plus trest do konca zápasu za nebezpečný atak do oblasti hlavy a krku a okamžite s ironickým úškrnom zamieril do kabín.

Švéd s tvrdým faulom aj proti Rusku

Švédsky obranca fínskeho Ilvesu sa podobne tvrdým zákrokom prezentoval už aj v prvom vystúpení švédskej dvadsiatky proti Rusku, keď tvrdým hitom poslal na ľad 17-ročného ruského útočníka Matveya Michkova. Za tento zákrok si ale vyslúžil len dve minúty, keďže bol posúdený len ako hrubosť.

Po krutej prehre nás čaká Rusko

Slováci rovnako ako v úvodnom dueli s obhajcami titulu USA (2:3) podali oduševnený výkon, súpera prestrieľali jasne 48:27. V záverečnej tretine si vypracovali chvíľami až drvivý tlak, no Jespera Wallstedta vo švédskej bránke nedokázali prekonať z množstva šancí ani raz. O triumfe severanov rozhodli góly Theodora Niederbacha, Alberta Sjöberga a Daniela Jungmana, ktorý spečatil skóre v závere do prázdnej bránky. Slovenská "dvadsiatka" tak stále čaká na prvé body na šampionáte, Švédi s plným počtom (6 bodov) vedú tabuľku. Už dnes o 22.30 SEČ sa zverenci trénera Ivana Feneša v B-skupine stretnú s favorizovaným Ruskom.

Viac o téme: Slovensko U20 Švédsko U20 Šimon Nemec Leo Lööf
  • Zdroj: TASR, Športky