Michalovce trápenie neukončili ani v regionálnom derby: Naši hráči bojujú, tvrdo pracujú, ale...

Tomek ValtonenTomek Valtonen Zdroj: TASR/Roman Hanc

KOŠICE - Ani v regionálnom derby 46. kola neukončili hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sériu prehier, ktorá trvá už 8 zápasov. Po prehre na ľade Košíc 1:2 po predĺžení priznal tréner Tomek Valtonen potrebu posilniť obranu. Jeho fínsky krajan Kalle Kaskinen pochválil výkon Košičanov, predovšetkým Michala Chovana a Andreja Košarišťana.

Oba tímy vstúpili do štvrtého vzájomného zápasu v sezóne s cieľom ukončiť sériu prehier. Košičania nebodovali v predošlých troch zápasoch, séria Michaloviec trvala už sedem zápasov. Ôsmu prehru po sebe im "zariadil" kapitán košického tímu Michal Chovan, ktorý v 1. tretine poslal Košice do vedenia 1:0 a v predĺžení rozhodol duel. "Myslím, že sme si zaslúžili zvíťaziť. Teší ma, že nám k víťazstvu výrazne pomohol náš kapitán. V presilovke sme inkasovali hlúpy gól, no revanšovali sme sa v predĺžení. Veľmi dobrý výkon podal brankár Košarišťan. Vždy sa však musíme zo zápasu poučiť a takisto aj dnes. Súperi majú proti nám veľa prečíslení a takto nebudeme môcť vyhrávať. Musíme preto pracovať na detailoch. Dúfam, že budeme dávať viac gólov, pretože máme na to talent a schopnosti," povedal tréner HC Košice Kalle Kaskinen.

Hráči Michaloviec čakajú na 15. víťazstvo v sezóne už vyše mesiaca, presne od 26. novembra, keď zdolali Banskú Bystricu 3:1. Odvtedy získali iba dva body za prehry po predĺžení. V tabuľke sú priebežne na 6. mieste o skóre za Spišskou Novou Vsou a o dva body pred Košicami. "Dnes to bol tesný zápas. Košice využili svoju príležitosť v predĺžení, preto zvíťazili. Cítim, že potrebujeme obrancov. Jakub Suja dnes musel hrať na tomto poste. Momentálne nevieme hrať tak, ako by sme chceli. Musíme hrať inak. Naši hráči bojujú, tvrdo pracujú, ale opäť nám to dnes nevyšlo," konštatoval Valtonen, ktorý nemal k dispozícii reprezentanta na MS hráčov do 20 rokov Juraja Faitha, ale ani obrancov Vladimíra Mihálika, Dávida Mudráka a útočníkov Anttiho Erkinjunttiho a Stefana Fourniera, ktorý je na odchode z klubu. Premiéru v drese Michaloviec absolvoval brankár Tomáš Vošvrda.

Viac o téme: HC Košice HK Dukla Ingema Michalovce Tomek Valtonen Kalle Kaskinen